Статті

У церкві зацвіла суха верба

<P>У Свято-Софіївському храмі, що у мікрорайоні “Ювілейний” у Рівному, сталося чудо. Поруч з іконою великомучениці Варвари вже тиждень цвіте абсолютно сухе дерево, розповів настоятель храму отець Андрій. Люди просять у верби та ікони благословення. А науковці пояснюють, що гілка зацвіла, почерпнувши соки з самої себе.
<P>
<BR>Як розповів настоятель храму отець Андрій, вся історія ікони пов’язана з хористом храму Віталієм Арабаджи.
<P>— Він сам болгарин, і хоч уже довгий час живе в Україні, пам’ятає рідну мову, — каже священик. — Про себе Віталій розповідає небагато. Проте добре знаємо, що мав у житті якусь критичну ситуацію. Тоді молився великомучениці Варварі й вона врятувала йому життя. На знак подяки й пошани Віталій запропонував подарувати храму ікону святої.
<P>Замовили її в монастирі, що поблизу з джерелом святої Анни, там і освятили. Але перед тим, як розмістити у храмі, вирішили прикласти до мощей Варвари, що знаходяться у Києві.
<P>— У серпні я поїхав до столиці, щоб обговорити всі деталі, аж раптом до мене зателефонував схвильований Віталій, — продовжує отець Андрій. — Він розповів, що на гілці верби, освяченій ще на Вербну неділю, з’явилися котики.
<P>Про чудо священик розповів Митрополиту Рівненському і Острозькому Євсевію. Він порадив поспостерігати за гілкою й поки не робити гучних заяв. Отець Андрій навідувався у дім Віталія, розглядав гілку, але котиків на ній з’являлося все більше. Тоді про чудо повідомили в Київ, а саму ікону вирішили туди не везти, адже потреба освячувати ікону відпала сама по собі, адже, як каже настоятель храму, її освятив сам Бог.
<P>Подарунок у Свято-Софіївській церкві став справжньою сенсацією. Уже тиждень люди приходять до ікони Святої Варвари, аби помолитись, попросити благословення та побачити вербу. Настоятель храму отець Андрій вважає цвітіння верби справжнім дивом.
<P>— Чудо! Це не можна пояснити якимись природними процесами, оскільки верба ця суха повністю, — каже він. — Невідомо, що саме хотів сказати цим Господь. Можливо, це підтвердження того, що після біди завжди приходить радість. Адже ця подія стала для нас благословенням після того, як на початку літа храм пограбували.
<P>Не сумнівається в чудотворності ікони, біля якої цвіте верба, і староста храму Олександр Климович.
<P>— Чи ботаніків, чи кого запитати, то вони теж не дадуть відповіді на це запитання, як я і ви. Це тільки, мабуть, Божа воля, — стверджує староста храму. — Одне знаю точно, коли ми вербу освячували, було досить холодно і котиків на ній не було. Так ось тепер з’явилися. До того ж я намагався виростити поблизу храму вербу. Але як не поливав, вона засохла. А тут сухе дерево саме зацвіло!
<P>Натомість у державному управлінні охорони навколишнього середовища кажуть, що цвітіння гілочки верби — не аномалія.
<P>— Усяка деревина, всяке створіння старається чим довше прожити і більше нічого, — коментує заступник начальника Державного управління охорони навколишнього середовища у Рівненській області Веніамін Трало. — І оці гілки, оці стовбури дерев уже не з землі беруть поживні речовини, а з самих себе.
<P>Попри пояснення науковців, прихожани продовжують йти до святої великомучениці Варвари. Вони вірять у її святість і чудотворність.
<P>
<BR>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса