Новини

У Тинному страйкують школярі

<P>Учні загальноосвітньої школи в селі Тинному Сарненського району минулого тижня два дні поспіль відмовлялися відвідувати уроки.
<P>До стін закладу приходили не з зошитами та підручниками, а з плакатами та гаслами. Основна вимога — повернути директора школи.
<P>Плакати, вигуки, обурена юрба. Невдоволення звільненням з посади керівника школи у Тинному переросло у справжню акцію протесту. Селяни не вийшли на роботу, залишили хатні справи і приєдналися до своїх дітей перед воротами школи. Усунення від виконання обов’язків шкільного директора тинненці сприймають як власну образу. Жителька Тинного Наталія Шмалюх запевняє, якщо і далі їм не пояснюватимуть, чому зняли Миколу Котка, то вона не пустить дітей до школи:
<P>— За 15 місяців, відколи він став директором, ми всі побачили, що він людина чесна, справедлива, його поважають усі батьки. Це можна у будь-яку хату зайти і запитати.
<P>Колишній директор тримається трохи осторонь односельців. Вряди-годи вмовляє дітей повернутися на уроки. Миколу Котка майже півтора року тому призначили виконувачем обов’язків директора Тинненської загальноосвітньої школи. А тепер, як розповідає чоловік, звільнили без пояснень і попереджень:
<P>— На даний час жодних пояснень щодо звільнення з цієї посади мені офіційно не надали. Причини я собі навіть зараз не можу уявити.
<P>Призначений директор — учитель трудового навчання Любов Шутько. Після того як вона погодилася сісти в директорське крісло, селяни на неї ображені.
<P>Натомість Любов Шутько скаржиться, що зі страйком школярів вона не в змозі впоратися, а акцію протесту вважає заздалегідь спланованою своїм попередником:
<P>— Відносно навчального процесу, то нині він зірваний, і це не з моєї вини, а з вини виконуючого обов’язки директора Миколи Олександровича Котка, який до сьогодні був директором, а зараз директор я.
<P>Нині справою зі звільнення директора навчального закладу в Тинному зацікавилися в обласній державній адміністрації. До школи учні знову не пішли. Попереду тиждень осінніх канікул, і тинненські дітлахи сподіваються, що за цей час чиновники звернуть увагу на їхню позицію, і дітям більше не доведеться порушувати шкільну дисципліну.
<P><STRONG>Інна ЧЕБЕРЯК</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса