Новини

Учні сидять на лавках замість стільців.

<P>Як повідомила завідувачка відділом гігієни дітей та підлітків Ірина Ковальчук, згідно із постановами Головного державного санітарного лікаря Євгена Давидовського, має бути призупинена експлуатація двох навчальних закладів: НВО №2 та ЗОШ №6.
<P>— У школі не працюють мережі водопроводу та каналізації, а у НВО №2 проблеми із опаленням. Узимку діти там займаються при температурі 9-12 градусів, а допустима — вісімнадцять, — пояснює пані Ковальчук.
<P>За її словами, директори цих закладів докладають максимум зусиль, щоб вирішити цю проблему, та самотужки з цим впоратися їм, очевидно, не вдається. Щороку трапляються випадки, коли працівники санепідемстанції закривають школи через певні проблеми.
<P>— Цього року в ЗОШ №3 закрили кабінет фізики, адже замість стільців там були лавки, а це суперечить правилам, — наголошує пані Ковальчук.
<P>Що ж відбувається у НВО №2, чому взимку вже не перший рік мерзнуть діти, кореспондент “ГАЗЕТИ” вирішила з’ясувати у директора закладу Андрія Нагорного.
<P>— Ця проблема існує стільки, скільки функціонує школа, а саме з 1986 року, — зітхає пан Нагорний. — Усім директорам вона переходить у спадок. Справа в тому, що під час будівництва закладу планувалося, що школа опалюватиметься завдяки електронній подачі тепла. Та від першого дня вона не працювала.
<P>За словами пана Нагорного, уже неодноразово продумували різні варіанти виходу із ситуації:
<P>— Хотіли перейти на автономне опалення, але не можна, бо тоді утвориться зависокий тиск. Торік розробили проект реконструкції та ремонту внутрішніх мереж, куди входить й опалення. Для цього необхідні чималі кошти.
<P>Пан Нагорний зазначив, що цією проблемою клопочеться мер міста Віктор Чайка. З міського бюджету виділили 120 тисяч гривень для цих робіт, а інші гроші повинні надати представники проекту “Японія-ПРООН”.
<P>Поки що у школі повирізали всі труби теплопостачання. Директор сподівається, що вже цієї осені діти в закладі не будуть мерзнути. До того ж замінили 50 вікон на пластикові: — Окрім ремонтних робіт, заклад мають переобладнати на іншу систему опалення на ТЕЦ. А тому якість подачі тепла стане кращою.
<P>Про ці негаразди добре знають в управлінні освіти Рівненського міськвиконкому.
<P>— У цих школах чимало проблем. Але вже розпочалися ремонтні роботи, — повідомила заступник начальника управління освіти Катерина Сичик. — Ми написали лист до міського голови, щоб для робіт виділили кошти. Тому до першого вересня все буде гаразд.
<P><STRONG>Оксана МИРОНЧУК</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса