Новини

Унікальне видання «Острозька Біблія в контексті української та європейської культур» презентують в Києві

<P>Відбудеться презентація унікального видання ХVI ст. під назвою «Острозька Біблія в контексті української та європейської культур», організована прес-центром та редакційно-видавничим відділом Національного університету «Острозька академія».
<P>Проект реалізується в рамках Дев’ятого Київського міжнародного книжкового ярмарку, що проходитиме 9-12 листопада в експоцентрі «Спортивний» Національного університету фізвиховання і спорту (вул. Фізкультури, 1, станція метро «Республіканський стадіон»). Після презентації відбудеться засідання круглого столу, в якому візьмуть участь провідні українські науковці, громадсько-політичні та культурні діячі, зокрема: доктор догматики Папського університету в Урбаніані, доктор літургіки Українського католицького університету, завідувач кафедрою богослов’я Національного університету «Острозька академія» Роман (отець Рафаїл) Торконяк; редактор всеукраїнської газети <a href=”http://www.day.kiev.ua” target=”_blank” class=”url”>«День»</a> Лариса Івшина, доктор філософії, проректор Національного університету «Острозька академія».
<P>Острозька Біблія — унікальна пам’ятка української культури — перше повне видання Святого Писання церковнослов’янською мовою, вінець культурної праці на Волині за XVI ст., видавничий подвиг Івана Федорова і діячів Острозької академії. Фактично в Острозі вперше в Європі було здійснене науково опрацьоване видання Біблії. Хоча в її основі лежали грекомовна Септуагінта (Александрійський список), а також існуючі в той час старослов’янські переклади Псалтиря й Нового Завіту, острозькі книжники використали різноманітні старослов’янські, грецькі, латинські, польські, чеські, а також, можливо, й єврейські біблійні тексти. Над виданням Острозької Біблії працювали діячі Острозької академії на чолі з першим її ректором Герасимом Смотрицьким. При гіпотетичному накладі 1000-1500 примірників до нашого часу дійшло понад 260 примірники, які зберігаються в музеях, бібліотеках, архівах не лише України, але й також Росії, Білорусії, Польщі, Литви, Румунії, Ватикану, Греції, Сербії, Угорщини, Чехії, Естонії, Голландії, Болгарії, Франції, Великобританії, США, Канади, Австрії, Німеччини, Фінляндії, Узбекистану та Киргизії. Сьогодні вивчення Острозької Біблії і визначення її ролі для української та світової культур набуло особливої актуальності. Про це свідчить зокрема переклад тексту Острозької Біблії українською мовою, яким протягом тридцяти років займався Роман Торконяк. За цю фундаментальну працю його кандидатуру висунуто на здобуття Шевченківської премії

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса