Новини

“Універсал-Авіа” врятує єдиний господар?

<P>Один із власників колись потужного, а нині збанкрутілого ВАТ “Рівненська авіакомпанія Універсал-Авіа” зважився продати свої акції. Фонд держмайна України прийняв рішення виставити на продаж через фондову біржу блокуючий пакет акцій підприємства. Одним із головних претендентів на придбання вважається інший власник крупного пакету акцій — ЗАТ “Авіакомпанія “АероСвіт”.
<P>Відповідно до наказу ФДМУ блокуючий пакет акцій (35,52%) вартістю 2,1 мільйона гривень планують продати на біржових торгах до кінця 2007 року.
<P>За останні роки ВАТ “Рівненська авіакомпанія Універсал-Авіа” опинилася в критичному стані. Наприклад, за результатами фінансово-господарської діяльності у 2005 році дохід компанії становив 5 млн 929,4 тисячі гривень. За даними фінансового звіту компанії, розміщеною на сайті Державної установи “Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України” http://www.smida.gov.ua ), у 2006 році дохід скоротився до 4,2 мільйона, а за результатами першого кварталу 2007 року він склав лише 21,6 тисячі.
<P>У березні цього 2007 року господарський суд Рівненської області порушив справу про банкрутство підприємства, за клопотанням керівництва ВАТу. Літаки “Універсал-Авіа” в очікуванні ремонту наразі не літають. Кошти на ремонт не виділяються. Відбулося значне скорочення персоналу: з майже двохсот осіб залишилося лише 35. На підприємстві сподіваються, що продаж державної частки дасть шанс на позитивні зміни.
<P>— Якби акції підприємства зосередилися в одних руках, був єдиний господар, то й справи пішли б краще, — переконаний тимчасовий виконувач обов’язків голови правління-генерального директора ВАТу Анатолій СТЕБЛЄЦОВ. — Адже те, що два основних власники — держава та компанія “АероСвіт”, не змогли дійти згоди, і стало однією з причин кризи. Для затвердження рішень про принципові зміни в роботі потрібна підтримка власників понад 70 відсотків акцій. І хоч відома авіакомпанія володіє більшістю акцій підприємства (64,26%), блокуючий пакет, тобто останнє слово, залишалося за державою. Повноправний же власник без остраху зможе вкладати кошти та розвивати свою власність. Тож ми сподіваємося, що саме такими будуть результати цього продажу.
<P>— Продаж державної частки “Універсал-Авіа” організовує центральний апарат Фонду держмайна України, — повідомив начальник регіонального відділення ФДМУ в Рівненській області Віктор МАТВІЄНКО, — він же й здійснював управління цим майном усі попередні роки. Продаж відбудеться з біржових торгів, тож придбати акції зможуть усі бажаючі. Особливих умов продажу, як при проведенні конкурсу, не буде.
<P>Нагадаємо, що авіакомпанія “АероСвіт” отримала в своє розпорядження акції “Універсал-Авіа” у 2005 році. До цього декілька спроб реалізувати контрольний пакет акцій через конкурс не мали успіху. Фонд держмайна передав акції рівненського ВАТу як внесок до статутного фонду “АероСвіту” для збереження державної частки (22,39% ) в цій компанії.
<P>Наразі в авіакомпанії не готові заявити про свою готовність стати єдиним власником рівненського “Універсал-Авіа”.
<P>— Ми не маємо повної офіційної інформації про умови продажу акцій ВАТ “Рівненська авіакомпанія Універсал-Авіа”, — повідомив прес-секретар ЗАТ “Авіакомпанія АероСвіт” Сергій КУЦИЙ. — Тому поки що не можемо говорити, що зацікавлені в придбанні акцій названого підприємства. Керівництво нашої компанії прийматиме відповідне рішення лише після ознайомлення з усіма умовами продажу. Прес-секретар спростував інформацію про те, що серед власників “АероСвіту” є один із найбагатших людей України Віктор Пінчук:
<P>— Близько 25 відсотків акцій нашого підприємства належать компаніям, до яких Віктор Пінчук може мати опосередковане відношення. Однак казати, що “АероСвіт” — його підприємство, не можна. Та й на роботу нашої компанії він ніколи не впливав.
<P>Наталія НИРКОВА

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса