Новини

В Острозі приватизували всю землю

<P>У Рівному приватизація житла і землі практично закінчені. Решті власників фахівці радять поспішити із приватизацією, щоб завершити її у визначені законом терміни.
<P>— Приватизація житла у місті Рівному триває. Поки що ми не отримували розпоряджень про крайні терміни приватизації. Нині у місті вже приватизовано близько вісімдесяти відсотків житла. Уже стало традицією, що в кінці року з’являються чутки про те, що 31 грудня — це крайній строк приватизації житлової площі, — пояснила начальник житлового відділу у житлово-комунальному господарстві Рівного Олена Москальчук.
<P>Схожа ситуація із приватизацією землі, яка перебуває у комунальній власності.
<P>— Чинним законодавством не визначена кінцева дата приватизації комунальних земель. Від дати впровадження земельної реформи пройшло достатньо часу, щоб усі бажаючі могли приватизувати свої земельні наділи. Поки що найвищий відсоток приватизації комунальних земель у місті Острозі — практично сто відсотків, дещо відстає Рівне — приблизно 85 відсотків, — зазначив начальник міського управління земельних ресурсів Роман Гресько.
<P>Проблема полягає в тому, що люди, приватизувавши свої ділянки, зможуть ними розпоряджатися лише після отримання державного акту на право власності на земельну ділянку — відповідно до постанови Верховної Ради, якою визначені крайні строки приватизації земельних ділянок. Відтак, посвідчити своє право на володіння землею власники повинні до 1 січня 2008 року.
<P>За словами пана Греська, оформлення акта на право власності триває невиправдано довго: від півтора місяця, у кращому випадку до півроку. Тому бажано завчасу приватизувати свої земельні ділянки.
<P><STRONG>Любомир БОЯКІВСЬКИЙ</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса