Новини

Василь Джарти: Час зупинити бурштинову лихоманку. І ми це в силі зробити

<P>31 жовтня міністр охорони навколишнього природного середовища Василь Джарти здійснив робочу поїздку до Рівненської області з метою вивчення ситуації, котра склалась у зв`язку з незаконним видобуванням бурштину у Сарненському та Дубровицькому районах. Також він відвідав Державне підприємство «Бурштин України» у смт Клесів та ознайомився з виробництвом бурштину, перспективами розвитку підприємства. Про це ЗІКу повідомили у прес-службі ОДА.
<P>Василь Джарти розповів, що Мінприроди підготує проект нової редакції Кодексу України про надра, де будуть відображені норми старательської розробки надр. А також – проект постанови Кабміну про спрощений порядок отримання дозволів на видобуток бурштину на ділянках, що не мають промислового значення. Крім цього, розроблятиметься проект закону про відповідальність за незаконну розробку корисних копалин, їх скупку, збут та зберігання.
<P>За результатами візиту, Мінприроди проситиме ефективніше охороняти ділянки залягання бурштину. Крім цього, на думку міністра, потрібно створити мобільні підрозділи, зацікавивши їх матеріально і оснастивши сучасною технікою. Міністерство фінансів отримає пропозицію розробити порядок скупки у фізичних осіб корисних копалин, що видобуті старательським способом або знайдені під час сільськогосподарських робіт. «Необхідно передбачити кримінальну відповідальність за незаконний збут і зберігання напівкоштовного каміння, за видобуток бурштину без спеціального дозволу. Час зупинити бурштинову лихоманку. І ми це в силі зробити», – зазначив міністр.
<P><STRONG>Довідка ЗІКу.</STRONG>
<P><I> За різними оцінками, щорічні обсяги незаконного видобутку бурштину становлять 18-20 т, що вдвічі перевищує державну розробку. Ціна бурштину на «чорному» ринку коливається від 150 до 300 доларів за 1 кг. «Бурштинові браконьєри» збувають видобуту сировину за межі України – до Німеччини, Польщі, країн Прибалтики.</I>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса