Новини

Верховна Рада рекомендувала звільнити голову Рівненської ОДА

<P> Верховна Рада Укераїни рекомендувала Президентові України звільнити голову Рівненської ОДА Василя Червонія з посади.
<P> Відповідну постанову прийняла ВРУ під час пленарного засідання 22 грудня.
<P> „За” цю постанову проголосувало 240 із 407, зареєстрованих у залі народних депутатів.
<P> У постанові відзначається „наявність випадків порушень посадовими особами місцевих органів виконавчої влади чинного законодавства України в процесі вирішення питань, пов’язаних із передачею культових будівель та майна релігійним громадам, що спричиняє загострення міжконфесійних відносин”. У постанові також міститься рекомендація щодо звільнення голови РОДА Василя Червонія. Вона мотивується „системним порушенням ним Конституції України і законів України з питань порушення права громадян на свободу совісті”.
<P> У постанові також міститься пропозиція до Президента України притягнути до відповідальності голову Тернопільської обласної державної адміністрації Івана Стойка, та голову Шумської районної державної адміністрації Тернопільської області у зв’язку з „порушенням ними Конституції України і законів України”.
<P> Слідча комісія має передати матеріали до Генпрокуратури для вирішення питання притягнення до відповідальності посадових осіб, дії яких призвели до порушень права громадян на свободу совісті. Також Генпрокуратурі пропонується посилити нагляд за дотриманням законодавства щодо свободи совісті та діяльності релігійних громад. Ця постанова була ухвалена з третьої спроби. Депутати двічі повертались до її розгляду. Представник фракції УНП Сергій Олексіюк повідомив, що у четвер Господарський суд Рівненської області відмовив у провадженні позовної заяви релігійної громади (УПЦ МП) міста Острога на дії Василя Червонія щодо розпоряджень про почергове богослужіння представників УПЦ Київського та Московського патріархатів.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса