Статті

Весілля не буде?

<P>Напади на валютників у Рівному зазвичай залишаються нерозкритими. Гроші зникають безслідно, та й самі злочинці залишаються невідомими. А минулого тижня стався виняток: міліція обласного центру за одну ніч не лише знайшла злочинця, який ледве не вбив валютника, а й відшукала гроші потерпілого — 70 тисяч гривень і три тисячі доларів.
<P>54-річний В’ячеслав повертався увечері минулої п’ятниці додому. Коли увійшов у коридор дев’ятиповерхівки на вулиці Данила Галицького, там було темно.
<P>— І раптово мене, ніби електрострумом вдарило, я упав і знепритомнів, — розповість потім міліції потерпілий.
<P>Але В’ячеслав помилився. Це був не електричний розряд, а злочинець, що сховався в темряві. Негідник скористався дерев’яною палицею, яку видер із лавки. Від удару в голову палиця… розлетілась на скалки.
<P>Пораненого знайшли сусіди. Вони почули стогін та покликали доньку потерпілого. Лікарі виявили у В’ячеслава тяжку черепно-мозкову травму. Вони наклали шви на голову пораненого та відпустили його додому, бо від госпіталізації той категорично відмовився. Та й повідомляти про напад у міліцію В’ячеслав, вочевидь, керуючись неписаними законами своєї професії, не захотів. Тож про злочин правоохоронці довідались від лікарів.
<P>На вулицю Галицького виїхала слідчо-оперативна група, працівники карного розшуку й управління боротьби з організованою злочинністю. У коридорі на майданчику, де напали на потерпілого, міліціонери побачили калюжу крові та розламану палицю.
<P>Тоді Ярослав зізнався міліціонерам, що злочинець забрав у нього пакет, захований під одягом, у якому він ніс 70 тисяч гривень, 3 тисячі доларів і документи на свій автомобіль «Ауді А6».
<P>Правоохоронці розпочали відпрацьовувати різні версії злочину. Увагу відразу привернув 26річний Артем, який зустрічався з донькою потерпілого. Оперативники помітили на штанах, черевиках та куртці хлопця плями, схожі на кров. Коли запитали про їхнє походження, Артем занервував та заявив, що у той вечір посварився із своєю нареченою і пішов. Був дуже злим, отож вдарив рукою в стіну і роздер шкіру, а на майданчику ще й підбив якийсь предмет, схожий на палицю.
<P>— Кров могла потрапити тоді, коли я вступив у калюжу в коридорі, — виправдовувався молодий чоловік, ще більше нервуючи.
<P>Рідні пораненого стали на захист майбутнього зятя. Проте міліціонерам його поведінка видалася дивною.
<P>— Ми затримали Артема за підозрою у скоєнні злочину. Заплямований одяг вилучили на експертизу. Із Артемом став розмовляти виконуючий обов’язки першого заступника начальника Рівненського міськвідділу міліції Микола Когут і він зумів «розговорити» затриманого, той зізнався, що спланував напад на майбутнього тестя, — розповів «РВ» начальник Рівненського міськвідділу міліції Віталій Чубаєвський.
<P>26річний Артем — мешканець Кузнецовська, раніше вчився в одному з вищих навчальних закладів Рівного, але був відрахований. Ніби через нестачу грошей, які потрібно було платити за навчання. Останнім часом він жив в обласному центрі, винаймав квартиру в сусідньому з родиною валютника будинку. За які саме кошти жив молодий чоловік, достеменно не знав ніхто.
<P>Артем зустрічався з донькою В’ячеслава, називав себе її нареченим. Усе і справді йшло до весілля. «Наречений» тим часом придивлявся до майбутнього тестя і… планував злочин.
<P>— Артем знав, коли зазвичай повертається додому батько його дівчини. У п’ятницю він зумисне за кілька хвилин до приходу В’ячеслава посварився зі своєю нареченою, щоб був привід піти. І пішов, проте недалеко. Хлопець вимкнув світло в коридорі на поверсі та зачаївся. Взяв у руки палицю, яку підготував заздалегідь. Став чекати жертву. А коли з’явився В’ячеслав, щосили вдарив його по голові. Після цього повернувся… миритися з дівчиною. Гроші, які Артем відібрав у валютника, ми вилучили в будинку, де молодий чоловік винаймав квартиру, — каже Віталій Чубаєвський.
<P>Міліціонери з’ясували, що в Артема було у минулому дві судимості — одна за крадіжку, а друга — за хуліганство (цей факт він приховав від майбутніх родичів). Зараз щодо затриманого порушенo кримінальну справу — цього разу за ч.4 статті 187 Кримінального кодексу України, тобто за фактом розбою, спрямованого на заволодіння майном у великих розмірах, об’єднаного з заподіянням тяжких тілесних ушкоджень. Такий злочин карається позбавленням волі на термін від восьми до 15 років.
<P>…А гроші валютникові міліція не поверне доти, доки не закінчиться слідство.
<P>Його результатів «наречений» очікуватиме під вартою. Так вирішив суд. Щодо запланованого весілля — то, здається, теж все вирішено.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса