Статті

Від народження — до смерті

<P>Всі етапи життя людини будуть відображені в єдиному електронному Державному реєстрі актів цивільного стану, робота над створенням якого тільки почалася
<BR>№3, 15-1-2008
<P>Заступник начальника Рівненського міського управління юстиції, начальник відділу РАЦС Тетяна Кічата стверджує, що створення електронного реєстру значно спростить роботу з пошуків інформації про особу:
<P>— Раніше вся інформація щодо цивільного стану громадян існувала в Україні лише у паперовому вигляді, а тепер буде єдина електронна база даних. Коли реєстр буде створено, то, наприклад, щоб отримати певні відомості про особу, яка, скажімо, народилася в Миколаєві, а проживає в Рівному, тепер не треба буде їхати в Миколаїв. До Реєстру вноситимуть інформацію про народження людини та її походження, про шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть одночасно із складенням відповідного актового запису цивільного стану. Ця інформація як раніше, так і тепер є конфіденційною, і право на її отримання матиме лише сама особа, її опікун чи спадкоємці за законом чи заповітом. Наприклад, коли людина втратила свідоцтво і їй необхідне повторне, вона може звернутися до відділу реєстрацій. І якщо ця особа підтвердить, що має право на інформацію, тоді працівник відділу надасть їй виписку з Державного реєстру. Поки що невідомо, чи буде ця інформація безкоштовною.
<P>До Державного реєстру вноситимуть як нові дані, що існують у базі даних Рівного вже десять років, так і архівні — за сімдесят років. Саме стільки інформація зберігається у відділі РАЦС, потім вона передається до Державного архіву. Впродовж цього року до бази даних Рівного було внесено 8847 актів.
<P>— Поки що над поповненням бази даних за попередні роки працює одна людина, — розповіла Тетяна Кічата. — Згідно з постановою Кабміну, з першого січня має бути додатково введений ще один працівник. Однак цього буде недостатньо. Це механічна робота, для виконання якої треба як мінімум троє людей на один відділ. Проте навіть у такому випадку пройдуть роки, доки створення реєстру буде завершене.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса