Новини

Відключений ліфт допомагає збирати борги

<P>Про відключення ліфтів у під’їздах через заборгованість за квартплату неодноразово попереджали комунальники. Відтак частина рівнян до своїх квартир піднімалися пішки. До цього числа, за іронією долі, увійшли й ті, хто насправді за отримані послуги сплачує добросовісно — щомісяця. Проте іншого виходу ЖКП не мають, нарікають комунальники.
<P>Так із 77 ліфтів, що знаходяться на балансі в ЖКП “Галицьке”, протягом трьох тижнів періодично зупиняли 30. Загальна сума, яку заборгували за послугу мешканці 30-ти під’їздів, — більше 65 тисяч гривень. Працівники комунального підприємства обходять поквартирно боржників, ведуть бесіди та просять погасити борг.
<P>— Із четвертого липня ми почали зупиняти ліфти. Але зважаючи на спекотну погоду, всі ліфти змушені були включити, — каже начальник ЖКП “Галицьке” Артур Хорхолюк. — Старшим людям важко підніматися. Ми повинні були вдаватися до такого непопулярного методу, бо інші, які використовували раніше, стали неефективними.
<P>За словами Артура Хорхолюка, ліфти зупиняли на будні, у суботу та неділю вертикальний транспорт працював. Також працівники ЖКП “Галицьке” минулого понеділка обійшли квартири боржників, що у під’їздах, де зупинили ліфти.
<P>— Найпроблемніший під’їзд на Київській, 44 — другий — заборгованість за користування ліфтом тут майже три тисячі. Також другий під’їзд у будинку на Данила Галицького, 11. Більше трьох тисяч заборгували мешканці третього під’їзду на Данила Галицького, 9а, — підкреслює начальник ЖКП. — За день, обійшовши квартири, ми зібрали 5 тисяч 307 гривень. У порівнянні із загальним боргом, сума начебто й невелика, але для нас усе ж суттєва.
<P>ЖКП “Галицьке” пішло назустріч мешканцям, які проживають у цьому районі. Узагалі плата за ліфт закладена у тариф квартплати.
<P>— Ми обслуговуємо дев’ять тисяч квартир. За останні п’ять років подали дві з половиною тисячі судових позовів на боржників, — зауважує Артур Хорхолюк. — Частину з них ще розглядають, частину задовольнили на нашу користь, дехто уклав договір з реструктуризації боргу. На жаль, це не діє. Із 250 договорів про реструктуризацію — 174 не виконуються, відповідно, процедуру потрібно повторити. Розмови з боржниками, роз’яснення, відключення ліфтів сьогодні більш дієві.
<P>Начальник міського житлово-комунального управління Юрій Собчук запевняє, що всі ліфти у місті включили у вівторок. На балансі у ЖКП знаходиться 935 одиниць вертикального транспорту.
<P>— Цими днями дуже спекотно, не можна знущатися над людьми. Старшим людям важко підніматися пішки. Тому ліфти, які зупинили за борг, включили, — зауважує Юрій Собчук. — Ми подаємо на боржників до суду, ведемо роз’яснення. Цікаво, що більшість боржників живуть вище п’ятого поверху. У квартплаті все пораховано, не закладено жодної зайвої копійки. Якщо ситуація не змінюватиметься, то змушені будемо відключити і ліфти, й інші об’єкти, куди подається електроенергія.
<P>Тетяна КОВАЛЬ

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса