Статті

Віктор Чайка: “Це сльози, а не гроші”.

<P>Надворі прохолодно і волого. Літо ніяк не вступить у законні права, борючись із вітром та дощем. Для рівненських комунальників нині — гаряча пора, бо, як вчить народна мудрість, готувати санчата треба влітку.
<P>Начальник міського управління житлово-комунального господарства Юрій Собчук у нелегкому становищі. Видатки на його галузь, за словами міського голови Віктора Чайки, — “це сльози, а не гроші”. На ремонт нашкребли аж 1,560 мільйона гривень. Додаткові 3,8 мільйона гривень на облагородження Рівному перепало у Києві. Постарався Віктор Чайка, який з користю з’їздив у столицю. Ідеальна цифра, якою б вдовольнилися комунальники, — 23,6 мільйона гривень. На жаль, у міському бюджеті зайвої копійки, чи то пак мільйона — зась.
<P>Належне матеріальне забезпечення комунальників відсутнє, але Юрій Собчук відрапортував на засіданні Рівненського міськвиконкому у вівторок про терміни підготовки міста до роботи в осінньо-зимовий період 2006-2007 років.
<P>— Місто до вересня буде готове до зими, ремонтуються дахи, — запевняє начальник міськуправління ЖКГ.
<P>Обсяги робіт комунальників, без сумніву, величезні: тільки на ремонт 127 покрівель рівненських будинків треба викласти 9,4 мільйона гривень. Де взяти такі гроші, не відповість ніхто.
<P>Рівненське міськШЕУ обмежилося переліком обов’язкових заходів. Начальник рівненських шляховиків Віктор Климук каже, що на перешкоді всебічній підготовці до зими — мінімальне фінансування з міського бюджету.
<P>Шляховикам треба закупити 3 тисячі кубометрів відсіву і стільки ж піску для посипання доріг. Солі — 800 тонн. У середньому наведені вище цифри множаться на 35-40 гривень і виходить орієнтовна сума. Загальні обрахунки запитів шляховиків не враховують вартість пального, яке невпинно дорожчає.
<P>— Ми залежимо від ціни на паливо. Від того, скільки коштуватиме пальне, залежатиме і кошторис на транспортування, — пояснює Віктор Климук.
<P>Комунальники на-діються на диво. Наприклад, на перерозподіл бюджету міста внаслідок переконання плану з надходжень. У такому разі їм хоч щось дадуть на галузь, яку міський голова вважає пріоритетною. На даний час говорити про перерозподіл не доводиться. Бюджет міста за перший квартал недовиконаний на два відсотки.
<P><STRONG>Степан МОЛЧАН </STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса