Новини

Вісім сільских громад Рівенщини власними силами вирішуватимуть місцеві соціальні проблеми.

<P>Таким є результат конкурсу, проведеного Рівенською обласною громадською організацією «Комітет виборців України» в рамках реалізації проекту «Сила громади — в ініціативі людей» за програмою «Громадянські ініціативи в Східній Європі» Фонду ім. Стефана Баторія (Польща).
<P>Метою проекту є сприяння активізації сільських громад для вирішення місцевих соціальних проблем.
<P>В кінці квітня через засоби масової інформації було оголошено конкурс міні-грантів для сільських громад Рівенської області. Всього взяти участь у проекті висловили бажання ініціативні групи 13 сільських громад, подавши на розгляд 18 заявок. Подані заявки розглядала спеціально створена конкурсна комісія, до складу якої увійшли представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, засобів масової інформації, депутати обласної ради.
<P>Нещодавно відбулося засідання комісії, на якому рейтинговим голосуванням було визначено переможців конкурсу — 8 громад, які реалізовуватимуть власні проекти та отримають міні-гранти для вирішення місцевих соціально проблем.
<P>Переможцями стали громади таких сіл:
<P><I> — с. Довгошиї Млинівського району. Проект «Відновлення санітарно-очисних споруд Довгошиївської ЗШ І-ІІІ ступенів». </I>
<P><I> — с. Молодаво Дубенського району. Проект «Облаштування місця відпочинку жителів села «Біля церковного джерела». </I>
<P><I> — смт. Демидівка. Проект «Реконструкція хореографічного класу в Демидівському районному будинку культури». </I>
<P><I> — с. Шепетин Дубенського району. Проект «Благоустрій сільського кладовища». </I>
<P><I> — с. Голубне Березнівського району «Ремонт пам’ятника мешканцям села, загиблим в роки Другої світової війни та благоустрій території навколо». </I>
<P><I> — с. Майдан Дубенського району. Проект «Ремонт місцевого клубу». </I>
<P><I> — с. Привільне Дубенського району. Проект «Реконструкція сільського стадіону». </I>
<P><I> — с. Жовтневе Радивилівського району. Проект «Ремонт дитячого садка». </I>
<P>Серед основних критеріїв, за якими визначалися переможці конкурсу слід виділити наявність ініціативної групи, готової взятись за розробку проекту і залучення місцевих ресурсів для вирішення соціальних проблем громади та долучитися до його реалізації, а також активність мешканців села у житті громади.
<P>Загальний бюджет конкурсу міні-грантів Рівенського КВУ в 2006 р. складає 20 000 гривень.
<P>Для членів ініціативних груп вказаних сільських громад днями були проведені навчальні семінари на тему «Написання проектів». Учасники вже під час тренінгу мали можливість здійснювати практичну роботу по написанню проекту громади, спрямованого на вирішення місцевої соціальної проблеми, що стане запорукою більш ефективного використання знань та навичок, отриманих у процесі навчання. Поряд з цим, консультанти організації нададуть додаткову допомогу громадам у пошуку та залученню додаткових місцевих ресурсів, адже для повної реалізації проектів лише грантової підтримки від КВУ буде недостатньо — потрібна участь влади і бізнесу.
<P>Результатом реалізації програми має стати активізація людей, підвищення рівня самоорганізації громад для вирішення своїх проблем та покращення свого життя, а також позитивне вирішення низки соціальних проблем у восьми сільських громадах області.
<P>Нагадаємо, що минулого року Рівенським КВУ вже було надано грантову підтримку для реалізації соціальних проектів для восьми сільських громад у розмірі 38832 грн. Сукупний бюджет реалізованих цими громадами проектів — майже 180 тис. грн.
<P><STRONG>Про це повідомив інформаційний відділ РОГО КВУ.</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса