Статті

Влада зароблятиме на смітті, а ліфти обслуговуватиме нова фірма

<P>Рік хоч і запам’ятався політичною нестабільністю у державі, для Рівного він минув під знаком “плюс”.
<P>Так вважають керівники міста, які зібралися напередодні Нового року, щоб проаналізувати досягнення 2007 року та поділитися планами на майбутнє.
<P>Бідних побільшало
<P>— Рік був непростий як для держави в цілому, так і для міста, — констатував секретар Рівненської міськради Юрій Торгун. — Позачергові вибори не дали працювати у повну силу, тому сподіваємося, що наступного року вибирати нікого вже не доведеться. Чекаємо на стабільність.
<P>Серед найбільших здобутків року, що минає, чиновник виділив збільшення середньої заробітної плати рівнян та приріст обсягів виробництва підприємств.
<P>— У галузі промисловості середньомісячна зарплата зросла до 1300 гривень, що майже на 30 відсотків більше, ніж торік. Вдалося залучити 72,4 мільйона доларів прямих іноземних інвестицій.
<P>— Це практично стільки ж, як за усі роки незалежності, — доповнив заступник міського голови Сергій Васильчук.
<P>Однак не така радісна картина вимальовується зі слів заступника міського голови з гуманітарних та соціальних питань Світлани Богатирчук-Кривко:
<P>— У нас з’явилося більше бідних людей. Про це свідчить те, що у 2007 році субсидіями скористалися на тисячу сімей більше, ніж торік. Уперше за останні 10 років цей показник не зменшився, а збільшився.
<P>Проте було й чим похвалитися заступнику міського голови:
<P>— Цього року ми удосконалювали систему надання соціальних послуг. Ліквідували відділ субсидій і його функції передали управлінню праці та соцзахисту населення. Повністю зареєстрували усіх пільговиків Рівного. Відтак у місті їх проживає 13248 осіб. Народжуваність зросла, зменшилася кількість смертей, але приросту населення немає через міграції. Лише цього року 2,5 тисячі чоловік виїхали з Рівного.
<P>Революція у ЖКП
<P>Перший заступник міського голови Олексій Хмилецький теж озвучив досягнення.
<P>— Ми зробили величезний прорив в оснащенні житлово-комунальних підприємств. Кожне з них мало змогу закупити нову техніку. Це була невеличка революція ЖКП. Ні одна гривня з обласного та державного бюджетів не піде в зворотному напрямку. Практично всі кошти ми встигли освоїти.
<P>Значно покращилася, за словами Хмилецького, якість теплозабезпечення помешкань рівнян.
<P>— Ми отримали вдвічі менше скарг від населення, ніж торік, — продовжує перший заступник. — Не в останню чергу це пов’язано з реконструкцією котельні на Київській, 6а.
<P>Найбільше заважало працювати чиновникам, як розповіли, недостатнє фінансування з держбюджету та сумнозвісні тендери.
<P>
<BR>На це будемо сподіватися
<P>У наступному році керівники міста сподіваються зробити не менше ніж цьогоріч. Особливу увагу обіцяють приділити зовнішньому вигляду міста. Найперше у планах — вкласти бруківку на майдані Незалежності.
<P>— Маємо у підпорядкуванні міста 135 будівель навчальних закладів, — говорить Богатирчук-Кривко. — Із них 40 відсотків відслужили понад 40 років і потребують ремонту та реконструкції. Ми розробили програму “оновлена освіта” і подаватимемо її на затвердження сесії міськради. Вона працюватиме у двох напрямках — матеріально-технічне забезпечення навчальних закладів та їх капітальний ремонт і реконструкція.
<P>Не забула влада і про Міський будинок культури. У наступному році обіцяють продовжити його реконструкцію.
<P>— Зараз радимося, як проводити роботи у 2008–2009 роках. Мабуть, таки в два етапи — спочатку зробимо сцену і глядацьку залу, а потім вже фасад і благоустрій, — пояснює Світлана Богатирчук-Кривко.
<P>Олексій Хмилецький розповів про співпрацю з іноземними інвесторами:
<P>— Налагоджуємо контакти з однією швецькою компанією. Подали три проекти на здобуття гранта. Якщо виграємо, отримаємо мільйон євро у міський бюджет. Співпрацюємо і з німецькою компанією щодо експлуатації нашого полігона, де плануємо добувати і переробляти газ в електроенергію. Хочемо за кошти інвесторів добувати газ, але 30 відсотків залишати у комунальному підприємстві для його розвитку. Це буде система дренажних труб, яку закладемо на сміттєзвалищі. Одна тонна CO2 коштує приблизно 9 євро. Тому з нічого, переробляючи викиди, можна добувати гроші. Це не завод. Це не переробка сміття, — уточнив перший заступник.
<P>З нового року рівняни можуть чекати й на покращання роботи ліфтів, адже з перших днів року керівники міста обіцяють залучити до їх обслуговування нову фірму.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса