Новини

Водіїв маршруток впіймали на гарячому

<P>Перевізники маршруту “Рівне-Здолбунів” повернули розмір плати за одну поїздку до попереднього рівня — 2,50 гривні. Порушення власниками маршруток вимог Рівненського територіального відділення Антимонопольного комітету яскраво показала таємна перевірка.
<P>Більше місяця тому перевізникам маршруту “Рівне-Здолбунів” рекомендували знизити вартість проїзду на 25 копійок. Зі “скрипом” власники маршруток погодилися. Однак бажання більше заробити закрило підприємцям очі на рекомендації контролюючого органу.
<P>У п’ятницю представники територіального відділення АМК вирішили здійснити перевірку на маршруті “Рівне-Здолбунів”. Рейд розпочався на зупинці поряд із залізничним вокзалом. Ревізію проводив заступник голови територіального відділення АМК Віктор Боденчук із помічником.
<P>У першій же маршрутці на табличці, де вказувалась вартість проїзду з Рівного до Здолбунова, красувалася ціна — 2,50 гривні. Причину подорожчання водій пояснив вказівкою власника маршрутки та підписався під актом перевірки.
<P>Аналогічна цінова політика сповідувалась у маршрутці іншого власника. При появі у салоні представників територіального відділення АМК водій відразу зірвав табличку з цінами на проїзд. Однак він не встиг приховати той факт, що вартість поїздки з Рівного до Здолбунова становила дві з половиною гривні.
<P>Водію третьої маршрутки поява у салоні двох чоловіків, які не сіли на вільні місця, а відразу поцікавилися вартістю проїзду, здалася підозрілою. “До Здолбунова треба заплатити 2,25 гривні”, — відповів він. Хоча це водію не допомогло, бо дівчина, яка виходила, зауважила: “Щоб приїхати зі Здолбунова до Рівного, заплатила 2,50!” Представники територіального відділення АМК склали акт, який водій відмовився підписати. На цьому вони вирішили припинити перевірку, адже спіймані “на гарячому” водії, ймовірно, попередили своїх колег за допомогою мобільного зв’язку.
<P>На власників маршруток, де виявили порушення вимог щодо зниження вартості проїзду, чекає серйозне покарання. Як наголосив голова територіального відділення АМК В’ячеслав Біліба, на цих підприємців заведуть справи, хоча для першого разу можуть обмежитися попередженням.
<P>— Якщо перевізники припинять возити пасажирів за 2,50 гривні, сума штрафу виявиться незначною. Коли чинитимуть опір — максимальний розмір штрафних санкцій становитиме 17 тисяч гривень, — заявив пан Біліба. — У випадку, якщо це не вплине на власників маршруток, їхні справи передамо до Антимонопольного комітету України, який за порушення може встановити покарання у розмірі десяти відсотків від річної суми виручки.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса