Новини

Всюди грамоти, а у нас – гроші

<P>Молоді та підприємливі мають шанс отримати допомогу держави на розвиток свого бізнесу. Саме для визначення і підтримки найкращих в області вже другий рік поспіль організовується конкурс бізнес-планів та проектів молоді “Час твого бізнесу”. Про це йшлося днями на засіданні Рівненського прес-клубу.
<P>За словами голови оргкомітету конкурсу, члена правління МО “Молодіжний бізнес-інкубатор” Юрія ТРАЧУКА, цьогорічний конкурс буде цікавішим, ніж у минулому році. Адже вперше проведуть відшкодування банківських відсотків за кредитами. На це з обласного і державного бюджету буде виділено 800 тисяч гривень. Очікується, що в конкурсі візьмуть участь приблизно 40 учасників (у 2006 році їх було 22 і 9 фіналістів). А ще з одним і тим же проектом одночасно можна змагатись в обласному, всеукраїнському та міжнародному конкурсах.
<P>— З обласного бюджету буде відшкодовано 300 тисяч гривень. При цьому відшкодовується подвійна ставка Нацбанку без обмеження — гривневий це кредит чи валютний, — розповідає голова представництва Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Микола ТАРАСЮК. — З державного бюджету вже надходить для цього 550 тисяч гривень. Щоправда, тут є певні обмеження. По-перше, кредит на власну справу має бути у національній валюті, по-друге, сума кредиту для суб’єктів малого підприємництва має бути не менше 250 тисяч гривень, великого — 2,5 мільйона. Якщо ці умови виконані, то кожен з учасників матиме пріоритетне право на відшкодування відсотків за майбутнім чи існуючим кредитом – від 12 до 16% від його загальної суми. Важлива деталь: відшкодовуватимуться відсотки лише за кредитами, взятими у поточному році.
<P>За словами головного спеціаліста відділу у справах сім’ї та молоді Рівненської облдержадміністрації Алли ШЕЇН, конкурс проводиться у двох основних номінаціях: кращий проект виробництва, сфери послуг і торгівлі та кращий соціальний проект. Додаткова номінація — кращий інноваційний проект.
<P>— Заявити про свою участь у конкурсі люди до 35 років мають шанс ще до 20 липня, — додає Юрій Трачук. — А взагалі у порівнянні з іншими областями наш конкурс проводиться на вищому рівні: скрізь переможців нагороджують грамотами, а у нас ще й фінансово підтримують.
<P>Конкурс проводиться за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Головного управління економіки та інвестиційної політики, Управління культури та туризму, Рівненського обласного центру зайнятості, Видавничого дому “ОГО” та за сприяння спонсора – Рівненської філії страхової компанії “ОРАНТА”.
<P>Прийом заявок до участі у конкурсі триватиме до 20 липня 2007 року.
<P>Церемонію нагородження організатори запланували на кінець липня цього року у Рівному.
<P>Олена ТОЛОЧИК

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса