Новини

Втретє пограбовано Свято-Воскресенський собор

<P>Зазвичай, церкви вночі зачинені. Але декому це не завада. Проникнувши всередину Рівненського Свято-Воскресенського собору через вікно над вхідними дверима у ніч на 30 січня, невідомий переклав вміст трьох скриньок з пожертвами церкві собі у кишеню.
<P>Як і завжди, о сьомій ранку староста собору Київського патріархату Михайло підійшов до вхідних дверей, щоб відімкнути їх. Але біля дверей стояв дерев’яний “козел” для ремонтних робіт, а над дверима у віконній рамі зяяла чимала діра. Зрозумівши, що вночі туди хтось проник, Михайло побіг до єпархії, яка знаходиться неподалік.
<P>Викликавши міліцію, швиденько повернувся назад, сподіваючись, що злодії ще всередині.Відчинив двері староста вже разом зі слідчо-оперативною групою міської міліції. На підлозі лежала пилка, за допомогою якої зловмисник чи зловмисники позбулись чергової перешкоди — залізних ґрат на “вхідному вікні”.Через кілька хвилин пошуку зниклого правоохоронці натрапили на три відкриті скриньки для пожертвування собору.
<P>Після складеного акта стало відомо, що злодії поцупили лише гроші. За словами священиків, сума була незначною — приблизно дві тисячі гривень.
<P>30 січня служіння у храмі не передбачалось. Тому настоятель Свято-Воскресенського собору отець В’ячеслав прийшов на роботу дещо пізніше. Але замість прихожан зустрів, на своє здивування, правоохоронців, які щось ретельно розслідували.Вже до обіду того ж дня електрозварювальники встановили на вікна над дверима нові ґрати, а староста приладнав на місце розбитого скла фанеру.
<P>Це вже третє пограбування собору за останні півроку. Отець В’ячеслав розповів, що восени у них вже двічі викрадали гроші зі скриньки. Зловмисник ховався за однією з колон собору, коли його збиралися зачиняти на ніч. І вже вранці поза тими ж колонами, з пожертвами прихожан у кишені, йшов геть.
<P>У другому випадку староста помітив злодія, навіть збирався його наздогнати, але не вдалося. Після цього працівники стали ретельно обстежувати приміщення, заглядали у кожний закуток перед тим, як зачинити собор. Саме тому, вважає отець В’ячеслав, третього разу зловмисник вдався до таких крайніх методів. Він абсолютно переконаний, що усі три злодіяння вчинила одна і та ж особа, бо усі вони схожі — ікони та інші церковні атрибути залишались на місцях, зникали лише гроші.
<P>У центрі зв’язків з громадськістю УМВС України в Рівненській області розповіли, що пошуки злочинця поки тривають, а сума збитку — встановлюється. Проте в приміщенні правоохоронці знайшли кілька відбитків пальців, тому цього разу пошуки злодія можуть тривати недовго.Нічого святого не лишилось у людей, яким навіть церква служить для наживи, промовила одна з прихожанок Свято-Воскресенського собору після того, як почула про пограбування. Справді, існує чимало випадків, коли церква ставала інструментом заробітку для декого з нечистих на руку.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса