Новини

Вибух.

<P>У неділю о дев’ятій вечора стався потужний вибух у дев’ятиповерховому панельному будинку на вулиці Київській, 83 у Рівному. Він був такої сили, що віконні рами і шибки порозліталися від будинку на добру сотню метрів, пошкоджено кілька квартир, і найгірше — двоє людей у вкрай тяжкому стані потрапили у лікарню.
<P>Вибух пролунав у двокімнатній квартирі №141 на дев’ятому поверсі, щойно її власники 33-річний Руслан і його 31-річна дружина Жанна зайшли в помешкання та увімкнули світло.
<P>— На той час я саме з дитиною у дворі гуляв, — розповідає мешканець цього ж під’їзду Руслан. — Дитина у плач, бо таке навколо робилося! Вибух страшенної сили, зверху летять віконні рами, уламки скла. Добре, що вони нікого з людей не зачепили. Невдовзі тут вже працювало багато працівників МНС, газовики, інші служби. «Швидка» приїхала, щоб потерпіле подружжя у лікарню відвезти.
<P>— Я прийшла з городу і вже застала цілковиту розруху в будинку, — доповнює пенсіонерка Олена Пастухова, — навіть у квартирах кількома поверхами нижче від дев’ятого шиби повилітали, у під’їзді тріщини на стінах, у перекритті між поверхами. Кажуть, що то газ так вибухнув, який переповнив квартиру через пошкодження шланга до газової плити.
<P>Вибух побутового газу попередньою причиною вважають і працівники головного управління МНС України в Рівенській області. Натомість Володимир Дядечко, батько потерпілої Жанни, іншої думки:
<P>— Руслан і Жанна дві з половиною доби гостювали у мене в Березному і поїхали у Рівне. Добре, що 13-річного сина залишили, бо дуже вже він зі мною у рейс просився. Інакше й дитина б покалічилась. Тепер щодо газу. Чомусь кухня якраз найменше обгоріла, у вітальні та спальні значно більша розруха. Ще одне: в квартирі були щільно зачинені пластикові вікна, тож якби тут газ дві доби накопичувався, він би давно просочився на нижчі поверхи, його запах почули б сусіди. Діти також категорично запевняють, що перекрили газ, коли їхали з Рівного. Тому переконаний, що не все з тим вибухом так просто, начебто хтось спеціально його влаштував. Але якщо так, то хто і за що?
<P>Останнє запитання Володимира Дядечка резонне. Якщо вибух у квартирі був влаштований зумисне, то хто міг мати таке велике зло на Руслана, охоронника ВДСО, та Жанну, яка працює медсестрою у поліклініці? З’ясувати це особисто у них допоки неможливо. Як повідомив завідувач опікового центру обласної лікарні Олег Кирик, стан подружжя залишається вкрай тяжким, оскільки Руслан зазнав опіків 60% поверхні тіла, а Жанна 30%.
<P>Працівники численних служб і відомств, які зараз з’ясовують причини вибуху і збитки, запевняють, що потреби в евакуації мешканців будинку немає. Тим часом самі мешканці прибирають купи сміття, ремонтують пошкоджені двері й вікна, з острахом поглядають на тріщини у перекритті між поверхами та на стінах своїх помешкань, а також з нетерпінням чекають відновлення подачі газу в квартирі. Адже після вибуху газу не стало у цілому під’їзді. Газовики обіцяють відновити його подачу лише після обстеження газових приладів і мереж у всіх квартирах будинку.
<P><STRONG>Володимир КРУШЕЛЬНИЦЬКИЙ.</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса