Новини

Вихованці центру “Особлива дитина” розпочали навчальний рік з подарунками

<P>В актовій залі з хвилюванням чекали початку свята знань десятки малюків. Дівчатка з білими бантиками та хлопчаки у костюмах ділились враженнями про літні канікули. А трішки осторонь стоять семеро першокласників, які схвильовано спостерігали за усім. Ці дітки — вихованці навчально-реабілітаційного центру “Особлива дитина”. Святкувала Перший дзвоник із дітьми, які мають обмежені фізичні можливості, і “Рівненська газета”.
<P>Директор навчально-реабілітаційного центру “Особлива дитина” Ольга Петух розповіла, що завдяки спільним зусиллям міської влади, громадських організацій та підприємств Рівного цього року вдалося суттєво покращити умови для навчання та реабілітації дітей з особливими потребами. Відтепер дітлахи зможуть гратися на сучасному ігровому майданчику та покращуватимуть здоров’я у новому масажному кабінеті та сенсорній кімнаті.
<P>— Ми дякуємо усім, хто всіляко допомагає нашому закладу, — говорить пані Ольга. — Ці діти — наше майбутнє і ми маємо зробити усе, щоб вони відчували, що потрібні суспільству. Ви подивіться на них, які вони комунікабельні, рухливі. Аби домогтися такого результату, щоб дитина з особливими потребами не замикалась у собі, нам усім потрібно постійно наполегливо працювати. Мені дуже приємно, що наші друзі-меценати це усвідомлюють і не залишають заклад без допомоги.
<P>“Рівненська газета” також долучилася до благородної справи. На підтримку центру протягом літа проводила благодійну акцію “Творимо добро разом”. Майже сто школярів на вулицях міста розповсюджували “ГАЗЕТУ”, а п’ять копійок із продажу кожного примірника йшло на придбання стільців та нового лінолеумового покриття для закладу. Ми вже неодноразово повідомляли про прикрі інциденти, коли правоохоронці брали свідчення у дітей, які були залученні до цієї акції, без дозволу батьків. Щоб не наражати дітей на такі неприємності, “ГАЗЕТА” вирішила достроково припинити акцію. Цими днями і прокуратура міста завершила свою перевірку.
<P>— Хоч довелося закінчити акцію передчасно, вона все одно вдалася, — переконаний головний редактор Видавничого дому “ОГО” Віталій Голубєв. — “Рівненська газета”, як найбільш тиражна в області, просто не могла залишитися осторонь проблем та потреб цих діток. Допомогти їм — наш соціальний обов’язок. Видавничий дім “ОГО” і далі буде співпрацювати з центром та проводити благодійні акції.“ГАЗЕТА” завітала до школярів не з порожніми руками. Щоб зробити навчання першокласників цікавішим, подарувала їм яскраво ілюстровані абетки, кольорові олівці та розклад уроків.
<P>— Чудово, що організації та підприємства постійно підтримують заклад, — говорить начальник міського управління освіти Віталій Новак. — Бо державних коштів, щоб забезпечити усі його потреби, на жаль, не вистачає.
<P>Діти їздитимуть ліфтом
<P>Вихованці центру “Особлива дитина” відтепер їздитимуть ліфтом. До цього дітей, які потребують допоміжних засобів для пересування, носили по сходах на руках.
<P>Кошти на купівлю та встановлення підйомника виділило міське управління освіти. Вартість такого вертикального транспорту — 60 тисяч гривень.
<P>— У нашому центрі розвиваючі студії знаходяться на другому поверсі, а на першому — медичні кабінети, — розповідає директор Рівненського навчально-реабілітаційного центру “Особлива дитина” Ольга Петух. — Дітей, які не можуть самостійно рухатися та потребують допоміжних засобів для пересування — ходунки, візки, — носили по сходах на руках. Це фізично важко. Тепер вони зможуть самостійно під’їхати на другий поверх та повернутися на перший. Діти стануть більш самостійними.
<P>Крім цієї новинки, коридори першого та другого поверхів обладнали поручнями, а ще їх встановили у сантехнічних вузлах.
<P>— Такий подарунок нам зробив ВАТ “РЗВА”. Є діти, які можуть пересуватися, але їм усе ж потрібна допомога. Так, йдучи коридором, вони зможуть опертися на поручні, — пояснює Ольга Петух. Пані Ольга розповіла, що крім цих змін до нового навчального року у центрі облаштували ігрові комплекси на внутрішніх майданчиках. А ще на базі “Особлива дитина” працюватиме оздоровчий центр. Дітям проводитимуть таласотерапію солями, грязями та водоростями, гідромасажні ванни, а на спеціальному масажному ліжку — масаж м’язів спини з розтяжкою хребта та оздоровлення довгими інфрачервоними променями.
<P>Марина ПОПОВА

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса