Коментарі

“Я зроблю так, що ви будете кров’ю плюватись!”

<P><I> Ворожки, гадалки, дідусі… Здебільшого люди звертаються до них із надією відвернути хворобу, наслання від родини чи від себе. Але, виявляється, можна також попросити допомоги у ворожок щоб, власне, привернути когось, чи навіть нанести порчу?.. Прикладом цього стала розповідь рівнянки, чоловік якої попросив ворожку зурочити її, доньку та онуків. Для початку — на хворобу.</I>
<P>Пенсіонерка Оксана (ім’я змінене — авт.) прожила з чоловіком 38 років. Жінка каже, що за подружнє життя буквально поставила благовірного на ноги, адже допомогла йому пережити нелегку хворобу. Подружжя нажило доньок, онуків, має добротну квартиру та деякі заощадження.
<P>Пані Оксана розповідає, що майже ніколи не скаржилася на погане самопочуття. Проте останнім часом їй різко стало зле — з’явилися неспокій, тривога, довготривалі та складні хвороби. Тільки-но вилікується від однієї, одразу захворіє на іншу. А легкі недуги лікувались важко.
<P>Доньки раніше підтримували свою маму, але останнім часом старша й менша стали більше горнутись до батька. Середня ж так і залишилася з мамою. За що, бідкається пані Оксана, страждає вона та її троє дітей. Віднедавна їх теж мучать хвороби — начебто й береглися від застуд, приймали профілактичні засоби, але все марно. Свої ж болячки пенсіонерка списувала на вік. Однак не могла зрозуміти, чому ж схожими недугами хворіють і молоді. Так було донедавна, доки не натрапила на один досить цікавий папірець. Кілька тижнів тому Оксана збиралася почистити костюм свого чоловіка і, нічого не підозрюючи, перевірила кишені. У лівій внутрішній натрапила на складений вдвоє папірець. Коли ж розгорнула та стала читати його, то ледь не втратила свідомість. На папірці великими літерами від руки було написано:
<P>“Іван (ім’я змінене — авт.)
<P>Порча на жінку на хвороби.
<P>Обряд № 0,9.
<P>… (тут вказано речі, які Іван мав принести ворожці для здійснення обряду — ми пропускаємо їхній перелік з етичних міркувань, аби ніхто не мав бажання скористатись “порадою” — прим. ред.)
<P>Без черги!
<P>11.06 на 19.00”.
<P>Після цього нарешті стало все зрозуміло — на неї наслали порчу! Нестерпніше ж визнати їй було саме те, хто навів — власний чоловік, який навіть середню доньку з її дітьми не пошкодував! Найменшому з онуків виповнилося лише рік і п’ять місяців. Але навіть і він вже завинив перед дідом лише через те, що просто був сином непокірливої доньки.
<P>Літня жінка вирішила не зчиняти галасу. Перше, що вона зробила — заховала цей доказ, щоб Іван не знайшов. Вона добре знала, що коли одразу все розповість, він просто її поб’є та відбере записку. А її Оксана збирається пред’явити в суді.
<P>Коли чоловік прийшов додому, дружина поводила себе, як ні в чому не бувало — це коштувало їй неймовірних зусиль. Пропажу чоловік побачив лише через кілька годин, він став ходити по квартирі з надією, що папірець, можливо, десь випав. Оксана нібито з цікавості запитала, що він шукає, але той відповів сухо: “Не твоє діло!”
<P>Вже наступного дня, коли зустрілася з кумою, не втрималась, розридалася та розповіла про все, що трапилось. Та, оговтавшись від почутого, зателефонувала Іванові на роботу та випалила усе, що вона про це думає. Реакція з його боку була передбачувана:
<P>— Ну що, суко, ти задоволена? Отримала те, чого хотіла! — тільки переступивши поріг, напав на дружину.
<P>— Як же ти міг? Мене не пожалів, так до чого тут дочка чи навіть півторарічний онук? Він же ні в чому перед тобою не завинив!
<P>— (до дочки) А щоб знала ти і твої діти, як проти мене йти! Я зроблю так, що ви будете кров’ю плюватись!
<P>— А старша й молодша доньки знають, що ти витворяєш?
<P>— Знають! Більше того, вони брали у цьому участь і підтримують батька в усьому!..
<P>Оксана не розуміє, що вона зробила чоловікові такого, що він хоче від неї спекатись. Але припускає, що вона йому просто заважає. Про таких, як Іван, кажуть: “сивина у бороду, біс у ребро”. Хоч йому незабаром буде шістдесят, проте він за собою слідкує: завжди одягнений вишукано, з гарною зачіскою, від нього завжди приємно пахне. Дружина згадує, як через це він не був обділений увагою прекрасної статі.
<P>Натомість в Оксани не вистачає грошей навіть зуби вставити чи придбати якусь обновку. Дружині ніколи грошей він не давав, усе витрачав на себе, а що залишалося — клав на банківський рахунок. Їй доводилось і все господарство тягнути на собі, ще й чоловіка годувати на свою зарплату.
<P>До міліції жінка не стала звертатись — раніше часто викликала, коли чергова сварка з чоловіком залишала на ній синці. Правоохоронці дали зрозуміти, щоб свої проблеми вирішували самі. Розлучитись — таке спадало на думку раніше, але менша донька все просила не робити цього. Хотіла, щоб зберегли сім’ю.
<P>—Але яка то буде сім’я, коли від чергової тяжкої хвороби я не витримаю та й помру? — бідкається Оксана.
<P>Чоловіків вчинок завів її у глухий кут. Жінка не знає, що робити далі. Зізнається, що не очікувала такого від близької людини. Єдине, що їй спало на думку — звернутись у “ГАЗЕТУ”. Якщо це не змусить його зупинитись, то хоча б люди знатимуть, на що іноді здатні близькі люди.
<P><STRONG>Коментарі:</STRONG>
<P><STRONG>Можливо, варто звернутись до дільничного?</STRONG>
<P><STRONG>Андрій ПЕТРЕНЧУК, заступник начальника міського відділу міліції:</STRONG>
<P>— При мені (а працюю я в органах вже досить давно) такого випадку, щоб хтось звертався в міліцію, бо на нього наслали порчу — не було. Я навіть не знаю, чи допомогла б у цьому випадку міліція, адже це все довести з точки зору правопорядку неможливо. Від себе лише додам, що потерпілий може звернутись лише до свого дільничного інспектора. Той проведе бесіду, можливо, поліпшить цим самим ситуацію.
<P><STRONG>Оксано, спробуйте поговорити з психологом!</STRONG>
<P><STRONG>Людмила Уштик, психолог:</STRONG>
<P>— Ситуація досить складна. Психолог може працювати з Оксаною в плані виникнення у неї психологічних проблем, зумовлених навіюванням, хворобами її, середньої доньки і внуків, адже будь-яка хвороба має психосоматичні причини. Підлягають психологічній корекції також проблемами стосунків з іншими членами родини і самого факту зурочення. А от що стосується впливу ворожки, то це зовсім інша галузь. Я б назвала це психоенергетикою, а не просто якимось психологічним тиском.
<P>Якщо говорити про поведінку чоловіка, то вона явно обумовлена його егоцентричністю, дуже негативно спрямованим складом особистості. Для нього характерний нарцисизм, самозакоханість, тобто така людина живе тільки для себе. Виправити таку особистість неможливо, але поглибити її негативні прояви безмірною жертовністю, як у Оксани, можна. У цьому її помилка. Чи може щось змінити розлучення на теперішній час? Важко сказати без прямого контакту з людиною. У кожного свої ресурси, свій світогляд і саме їх психолог враховує в першу чергу. Віруючій людині можна порадити звернутись до священика, інколи допомагає втручання біоенергетика.
<P>Якщо у Оксани сильна воля, характер, бажання виправити ситуацію, то вона має можливість влаштувати своє життя без участі чоловіка. Особливо враховуючи те, що ця участь є різко негативною. У будь-якому випадку я б їй порадила звернутись до психолога, щоб вирівняти душевний стан, прийняти правильне рішення та намітити шляхи виходу з цієї жахливої ситуації.
<P><STRONG>Треба поститися і молитися за чоловіка</STRONG>
<P><STRONG>Віталій Поровчук, диякон церкви святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії УПЦ КП:</STRONG>
<P>— Перше, що треба зробити цій жінці — прийти до храму і посповідатися священику, він безпосередньо і порадить, що робити, і якщо благословить, то причаститися Святих Дарів. Бо коли людина причащається, то з’єднується із Христом, а Він дає їй як тілесні, так і духовні сили. Найдієвішим у цьому випадку є піст і молитва, очищення серця. Не можна тримати зла, треба поститися і молитися за чоловіка, щоб він не загинув через неї грішну, щоб Господь просвітив його світлом своєї істини. Нехай запросить священика додому, щоб освятив квартиру.
<P>На жаль, сьогодні в Україні послуги ворожок, гадалок, “дідусів” є досить популярними та ще й ліцензуються державою, а оскільки люди у своїй вірі ослабли, їм важко не спокуситися на пропозиції миттєво позбутися хвороб чи навіть навести порчу. Треба бути з Богом, який є Любов, і тоді ніякі порчі вам будуть нестрашні.
<P><STRONG>Сергій ПАНФІЛОВ</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса