Коментарі

Як накопичувати майбутню пенсію?

<P>Про додаткову пенсію майбутнім пенсіонерам Пенсійний фонд радить подбати завчасно, ще працюючи. Для цього треба створити власний рахунок у недержавному пенсійному фонді та накопичувати власні гроші, щоб разом з обов’язковою державною пенсією отримувати додаткові, власні кошти. Додаткові виплати за бажанням майбутнього пенсіонера можуть розпочатися за десять років до офіційного виходу на пенсію. Недержавний пенсійний фонд відрізняється від державного тим, що людина непенсійного віку може сама робити внески на бажану їй суму та вказаний нею термін. Таким чином вона формує власний рахунок.
<P>— Недержавний пенсійний фонд — це неприбуткова організація, кошти якої розподіляються між учасниками, а не між засновниками, — розповідає заступник директора Всеукраїнського адміністратора пенсійних фондів Олена Сотскова. — Внески, які робить учасник фонду, можна не лише накопичувати, але й зберігати та примножувати, адже ці кошти можна інвестувати в різні активи: нерухомість, облігації, золото, акції, депозити тощо. Жінки можуть почати отримувати додаткову пенсію із 45-річного віку, а чоловіки — з 50 років. Наприклад, якщо протягом десяти років сплачувати у фонд щомісячно по сто гривень, то після виходу на пенсію на рахунку учасника фонду буде 1 мільйон 48 тисяч гривень.
<P>У нашій області зараз мешкає триста тисяч пенсіонерів, понад 46 тисяч з них — люди, які, досягнувши пенсійного віку, продовжують працювати.
<P>— У Рівненській області на одного працюючого припадає два пенсіонери, а в деяких населених пунктах на десять людей непенсійного віку — двадцять чотири пенсійного, — розповів начальник Головного управління Пенсійного фонду в Рівненській області Володимир Мазурок. — Я вважаю, що нам усе-таки варто готуватися до збільшення пенсійного віку. Держава має якомога ефективніше використовувати своїх спеціалістів, адже на пенсію ідуть люди, які набули великого досвіду в роботі. Це стосується насамперед людей таких професій, як лікарі, слідчі та ін.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса