Новини

Як проходило обговорення будівництва на Толстого

У Рівному громадське обговорення щодо будівництва 12-поверхового житлового будинку на вулиці Толстого, 10 поряд із Краєзнавчим музеєм так і не відбулося навіть з другої спроби. Забудовники демонстративно покинули залу засідань, а відтак, засідання пройшло у вузькому колі без представників другої сторони, пише ЧаРівне.

2(1)

Як тільки депутат Рівнеради від «Самопомочі», член відповідної депутатської комісії, яка вивчала питання правомірності цього будівництва, Ігор Ковалець взяв мікрофон, аби спланувати порядок проведення громадських обговорень, у залі зчинився крик і галас.

Таку саму обурену реакцію з боку представників культурної галузі міста викликала і наступна пропозиція Ігоря Ковальця обрати спочатку лічильну комісію, яка буде рахувати голоси в кожному питанні, яке ставитиметься на голосування. Відтак, активісти криком вимагали спочатку обрати головуючого засідання, адже були проти того, щоб їх проводив «заангажований», на їхню думку, Ковалець. Навіть аргументи депутата про те, що не можна обрати спочатку голову, а потім комісію через те, що не буде кому рахувати голоси за цього ж голову, почутими не були.

Не витримав цього «шоу» відомий краєзнавець, журналіст-історик Олексій Бухало, який, до слова, був чи не найпершим, хто взагалі підняв проблему будівництва поблизу Краєзнавчого музею у зоні регульованої забудови. Він впродовж більш, ніж трьох місяців глибоко вивчав усі нюанси цього скандального будівництва. Більше того, саме з його подачі Міністерство культури України дізналося про конфлікт між музейниками та рівненськими забудовниками. Він неодноразово звертався до компетентних установ допомогти розібратися з ситуацією, що склалася. І він на засіданні перед присутніми також озвучив свою позицію.

Замість того, щоб шукати конкретний компроміс, нас з вами, громаду Рівного, зіштовхують із забудовником лобами! Невже ви цього не розумієте? І зіштовхує нас саме міська рада. Очевидно, такий «розклад» комусь вигідний. Втім, проблему цього будівництва не громада має вирішувати, а саме міська рада, яка цю кашу і заварила ще у далекому 2007 році, коли віддала майже одностайно цю земельну ділянку у зоні регульованої забудови, де в принципі будувати нічого не можна, під будівництво триповерхового житлового будинку прокуратурі, – наголосив Олексій Бухало.

Відтак, балаган і хаос взяли гору. Криками і свистом противники будівництва біля музею призначили головуючим на засіданні начальника міського управління культури Рівного Тараса Максименка. І, судячи з усього, він був до цього готовий, адже вийшов до мікрофону з цілою папкою підготовлених документів та паперів.

Такий розвиток подій, зрозуміло, викликав обурення у компанії-забудовника – фірми «Стоград». Зрозумівши, що їм не вдасться сказати на свій захист ні слова, представники «Стограду» демонстративно покинули зал зі словами, що подадуть на місто до суду.

Експертні громадські обговорення,які попередньо були погоджені депутатами з начальником міського управління культури Тарасом Максименком, не відбулись. Більш того, саме пан Максименко пропонував більшість експертів, які мають брати участь в обговореннях. Але, на жаль, у понеділок була розіграна вистава, на мою думку, організована тим же Максименком і, відповідно, громадські обговорення були зірвані. Він привів на обговорення значну частину нинішніх і колишніх «бюджетників» – працівників культури. Коли почався балаган, сторона забудовника зрозуміла, що жодного конструктиву не буде, адже по правилах під час обговорень забудовник повинен був провести презентацію свого об’єкту будівництва, показати, як має виглядати забудова, а вже тоді експерти мали обговорювати необхідність будівництва, його економічну доцільність і потенційну загрозу для історичної пам’ятки. Утім, другій стороні навіть не дали висловитись, в результаті чого будівельники покинули зал. Відтак, під час обговорення не відбулось жодного діалогу, – зазначив депутат Ігор Ковалець.

Втім, обраний однією стороною голова обговорень Тарас Максименко вирішив не зважати на те, що “Стоград” покинув зал, і одразу визначив і затвердив склади лічильної і мандатної комісії, які, власне, відповідатимуть за результати подальшого голосування та їх легітимність.

Після цього вгамувати пристрасті спробувала заступник міського голови Галина Кульчинська. Вона одразу зазначила, що виступає категорично проти забудови історичної частини міста, але наголосила, що усі повинні діяти демократично, а тому присутні повинні вислухати обидві сторони – і за, і проти. А оскільки опоненти покинули зал, то вирішувати долю будівництва без заслуховування аргументів забудовника не зовсім правильно. А поки вона своїми словами намагалася «достукатися» до здорового глузду громади, Тарас Максименко паралельно вже оголосив голосування за запропоноване ним рішення накласти мораторій на будівництво на Толстого, 10 до виготовлення і затвердження Рівнерадою історико-опорного архітектурного плану міста, який чітко регламентуватиме зони регулювання забудови в межах охорони пам’яток архітектури національного значення.

І як Галина Кульчинська не намагалася зупинити начальника управління культури міста зі словами: «Тарасе, зупинися, не роби цього, перестань рахувати голоси», пан Максименко чітко і цілеспрямовано виконував свою «місію» по забороні забудови біля Краєзнавчого музею.

Компанія «Стоград», у свою чергу, категорично не згодна з такими обговореннями і наголошує на порушенні Закону у цьому питанні. Забудовник каже, що при потребі звернуться до суду, який і розставить усі крапки над «і».

Ми прийшли на громадські обговорення вести культурний діалог, підготували презентацію проекту, щоб громада могла краще ознайомитися із ним. Натомість отримали балаган, де перемагає той, хто голосніше кричить, – каже юрист компанії «Стоград» Микола Сміховський. – Масовка була створена з числа підлеглих міському управлінню культури не для обговорення важливого для громади питання та знаходження способу його вирішення, а для зриву громадських слухань. Підготовлені «крикуни» створювали шум та лемент проти всіх пропозицій робочої групи. Обрати робочі органи для проведення обговорення та висловлення своїх позицій фахівцями із подальшим заслуховуванням думки громади не вдалося. Так, ініційовані керівником міського управління культури громадські слухання, були зірвані самим же ініціатором Тарасом Максименком.

Натомість Тарас Максименко наполягає зі свого боку на тому, що все пройшло законно і без порушень. А розв`язати цей конфлікт вкотре спробують депутати міської ради, очевидно, вже на наступній сесії 16 червня.

Марина НАЗАРЧУК

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса