Статті

Які таємниці приховує Рівненська СБУ

Ефективність боротьби СБУ Рівненщини з терористами та корупціонерами не викликає жодних сумнівів. Адже керівництво місцевого управління встигає ще й займатися… будівництвом багатоквартирних житлових будинків. За 25 років СБУ отримала у Рівному 15 земельних ділянок. На 8 із них зведені житлові будинки.  Втім, інформацію про це керівництво СБУ ретельно приховує, хоча вона дуже важлива для громади. А її приховування спричиняє значний суспільний резонанс. Це й не дивно, адже попередні розслідування «Антикорупційного моніторингу»  виявили ознаки серйозних порушень у забудові «СБУшної» ділянки на Поповича, 65-А. Прокуратура та поліція  вже розслідує з цього приводу 3 кримінальні провадження, а матеріали справ передали в Національне антикорупційне бюро.

«Службова інформація» –  відповіді саме з таким формулюванням дуже часто отримують громадяни на запити на доступ до публічної інформації про діяльність СБУ в Рівненській області. Особливо коли мова йде про кадрові чи господарські справи спецслужби. Таємницею за сімома замками ось уже скільки років залишається інформація про керівний склад управління, начальників відділів, яких місцева громада мала б знати. Але ж ні. «Службова інформація» – відповідає СБУ. Зверніть увагу, мова не йде про оперативних співробітників, а про посадовців структури, які беруть участь в офіційних заходах, нарадах. Але цього знати не можна. Їхня служба і «апасна», і «трудна»,а на, перший погляд, «как будто нє відна»….

Тим часом СБУ не демонструє відкритості і прозорості у справах, які не мають жодного відношення до національної безпеки і державної таємниці. Перша ж спроба поцікавитися у правоохоронців господарськими і земельними питаннями СБУ наштовхнулась на спробу приховати інформацію.

1_запит

– Прошу надати  перелік земельних ділянок, які отримало управління  Служби безпеки України  в Рівненській області з 1992 по 2015 роки у власність, постійне користування, оренду та суборенду, з вказуванням місця їх розташування, площі, кадастрового номера, інформації про подальших суборендарів та власників. Також прошу надати копію ситуаційної схеми місця розміщення цих земельних ділянок, копію витягів із державного реєстру речових прав на нерухоме майно, копію документів, на підставі яких СБУ в Рівненській області набула право власності, постійного користування, оренди, суборенди. Також прошу надати копію документів, на підставі яких відбулась втрата, скасування, передача речових прав власності, постійного користування, оренди, суборенди зі сторони СБУ в Рівненській області на зазначені вище земельні ділянки, – звернувся з запитом на доступ до публічної інформації до начальника управління СБУ в Рівненській області журналіст «Антикорупційного моніторингу».

У відведені законом строки надійшла відповідь на запит.  В.о начальника управління СБУ в Рівненській області Василь Бедрій розповідає, що за всі 25 років служба отримали лише дві ділянки. Одна з них, площею 0,45 га, знаходиться на вулиці Олени Теліги, а друга, площею, 0,9, –  на вулиці Поповича, 65-А. Власне, про скандальне будівництво на останній ділянці «Антикорупційний моніторинг вже неодноразово писав.

2_бедрій_новый размер

Завдавалось, після такої інформації від головного «СБУшника» області можна було б і заспокоїтися. Але… Розслідувальна журналістика полягає в тому, щоб шукати інформацію у всіх доступних джерелах. Тому ми звернулись із запитами на доступ до публічної інформації у Рівненську міську раду та обласну державну адміністрацію. Попросили чиновників надати нам копії рішень про виділення земельних ділянок управлінню СБУ в Рівненській області.

Отримавши документи, ми з’ясували, що СБУ з початку 2000-х років регулярно отримувала від міської влади земельні ділянки. І більша частина з них була призначена для житлового будівництва. З 15 земельних ділянок, які мають приналежність до СБУ, 8 призначені для будівництва житлових будинків.

Детальніше інформацію про це, а також розташування ділянок ви можете переглянути в інфографіці:

інфографіка_СБУ<F0E5BAF1F2F020E7E5ECEBB320F1E1F35FEFF0EEEAF3F0E0F2F3F0E0202D20E<F0E5BAF1F2F020E7E5ECEBB320F1E1F35FEFF0EEEAF3F0E0F2F3F0E0202D20E

 

Залишається лише здогадуватися, чому Василь Бедрій надав журналістам неповну інформацію та намагався приховати від громадськості дані про інші земельні ділянки. Ми не можемо дізнатися, робив він це свідомо, чи його неправильно проінформували підлеглі, але факт приховування інформації однозначно встановлений. А це не може не викликати сумнівів щодо законності будівництва на отриманих земельних ділянках. Коли все чесно, то навіщо щось приховувати?

Саме тому журналісти «Антикорупційного моніторингу» будуть вивчати документи щодо кожної з земельних ділянок та розповідати громадськості, що ж там збудовано і кому належить. Про це ми писатимемо в наступних частинах нашого розслідування.

 

«Дерибаном» землі на Поповича займеться НАБУ

Тим часом триває розслідування виявлених порушень та зловживань навколо земельної ділянки на вулиці Поповича, 65-А. Зараз у цій справі розслідується одразу три кримінальні провадження.

У провадженні військової прокуратури Рівненського гарнізону перебуває кримінальне провадження №42015140400000114, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань 06.10.2015 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 364 ч. 1 КК України, за фактом зловживання службовим становищем керівництва СБУ Рівненщини щодо сприяння отриманню в суборенду третім особам земельної ділянки, виділеної Рівненською ОДА для УСБ України.

Прокуратурою  Рівненської області, за фактами дій та бездіяльності керівництва Рівненської ОДА, порушене кримінальне провадження № 42015180000000271 і внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 367 ч. 1 КК України.  Матеріали даного провадження для проведення досудового слідства Прокуратурою Рівненської області було спрямовано до Головного управління Національної поліції в Рівненській області.

Рівненським відділом поліції порушене  кримінальне  провадження №42015180010000143 і внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за ознаками вчинення посадовими особами реєстраційної служби Рівненського міського управління юстиції кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366 ч. 2 КК України.

DSCN9421_новый размер

Хоча розслідування тривають вже більше півроку, однак жодних результатів досі немає. Народний депутат України Остап Єднак неодноразово звертався з проханням проінформувати громадськість про хід та результати розслідування. Але у відповідь надходили лише відписки. Ви можете переглянути відповіді правоохоронців і переконатися в цьому самі.

відповіді

13393289_1045117675572228_49886583_n

– До мене, як до народного депутата, звернулись мешканці Рівненської області, занепокоєні бездіяльністю посадових осіб Рівненської обласної державної адміністрації, управління Національної поліції в Рівненській області, прокуратури Рівненської області, Служби безпеки України в ситуації з незаконною забудовою державної земельної ділянки на вулиці Поповича, 65-А у Рівному, яка перебуває в оренді управління СБУ в Рівненській області, – розповів позафракційний народний депутат України Остап Єднак. –  Посадові особи з числа керівництва Рівненської  ОДА та управління СБУ в Рівненській області продовжують вчиняти дії, які містять ознаки корупційної змови та призводять до завдання державі збитків у особливо великих розмірах. А саме, керівництво Рівненської  ОДА та управління СБУ в Рівненській області досі не розірвало в законному порядку договори оренди земельної ділянки, хоча умови суттєво порушено. Крім того, досудове розслідування зазначених вище кримінальних проваджень на місцевому рівні блокується, адже підозрювані у вчиненні незаконних дій не відсторонені від займаних посад і мають істотний вплив на роботу правоохоронних органів.

Саме тому народний депутат вирішив звернутися з відповідною заявою до Національного антикорупційного бюро.  Адже ймовірні підозрювані в цій справі є у підслідності НАБУ.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса