Новини

Як відійти після відпустки?

<P>Наближається до закінчення сезон відпусток. Рівняни після відпочинку виходять на роботу. Але замість того, щоб з подвійною силою приступити до нових трудових звершень, багато людей починає хворіти. Якщо ви провели відпустку в іншій країні, змінили кілька часових поясів, то ваш організм може дати збій. Адже він має витримати подвійний удар – спочатку адаптуватись до нових кліматичних умов, де ви відпочиваєте, а потім – до звичного клімату, від якого він встиг відвикнути. В цьому випадку медики радять не нехтувати сонячними ваннами, ранковою гімнастикою та свіжими фруктами та овочами.
<P>— За багаторічними спостереженнями медиків з’ясовано, що найкраще людина почувається в тій місцині, де вона народилася і виросла, де жили її батьки, — розповідає рівненський терапевт, лікар вищої категорії Інна Челій. — У літній відпускний період багато наших громадян їдуть до моря як на південь нашої країни, так і до інших країн. І порівняно з нашим м’яким, вологим, помірним кліматом люди опиняються в значно тепліших, сухіших, інших географічних широтах. Починають споживати їжу дещо іншого складу, пити іншу воду. Ще акліматизація до субтропічного клімату пов’язана з явищами перегрівання, надлишкового ультрафіолетового опромінення. Зі сторони організму посилюються реакції тепловіддачі, випарування, змінюється регуляція водно-сольового обміну, збільшується навантаження на імунну, серцево-судинну, ендокринну системи. Весь організм людини ніби отримує стрес. Але за кілька днів людина відновлюється. Паралельно налагоджуються нові параметри пристосування до нової місцевості.
<P>Після повернення додому в попередні умови проживання йде зворотна перебудова організму. І знову стрес для імунної системи людини. Проявами цієї подвійної дії на організм людини (зміна клімату двічі за невеликий проміжок часу) можуть бути порушення зі сторони ендокринної та імунної систем.
<P>Часто у людей, що повернулися після відпочинку додому, може підвищитися температура, виникає нежить, кон’юнктивіт, біль у горлі, слабкість, герпетичні висипання.
<P>Захисна система організму дещо виснажилася і не може швидко прореагувати і захистити людину від атаки “місцевих , вологолюбивих” мікроорганізмів.
<P>Ось чого медики не рекомендують виїжджати на південь з дітьми до трьох років, людям з ендокринними порушеннями, хронічними захворюваннями серцево-судинної системи, онкозахворюваннями.А при поверненні додому уникайте переохолоджень, протягів, не пийте холодного, не забувайте про загартовування, ранкову гімнастику та щоденно вживайте овочі, фрукти, що виросли на місцевих городах і садках.
<P>Трудоголіки хворіють на 60% частіше
<P>Люди, які проводять багато часу за роботою, ризикують серйозно захворіти. За результатами дослідження учених, якщо робота у людини займає понад 12 годин на добу, організм не встигає справлятися з навантаженнями і “ламається”.
<P>При цьому ймовірність отримати виробничу травму у людей, які перевтомлюються, зростає на 60%. Крім того, серйозна небезпека загрожує серцю — най-уразливішому органу.
<P>Трудоголікам загрожують й інші хвороби, пов‘язані із стресом, наприклад, виразки, гіпертонія — близько третини керівників страждають на серцево-судинні захворювання.
<P>Жінки, які зі шкільної парти прагнуть бути першими у всьому, які рано досягають кар‘єрних успіхів, значно частіше піддаються ускладненням, пов’язаним з вагітністю і пологами. Вони гостріше переносять післяпологову депресію і схильні до запальних захворювань внутрішніх органів. Причини? По-перше, стрес — неминучий супутник жінки, що активно просувається службовими сходами. По-друге, ендокринні порушення, до яких може призвести постійна нервова напруга і відсутність повноцінного відпочинку. Все частіше можна почути думку: що жінка успішніша, то вищий ризик щодо проблем гормонального характеру.
<P>Наслідки цього — найрізноманітніші: втрата привабливості (сірий колір обличчя і тьмяне волосся, ламкі нігті, збільшення маси тіла), психічні порушення. Особливу тривогу викликають молоді жінки, які ще не мають дітей. Якщо в організмі спостерігається гормональний дисбаланс, зачаття дитини може викликати труднощі.
<P>Тому вміння відпочивати і повністю відключатися від робочих справ психологи вважають одним з головних показників здорового життя, повідомляє видання Вчасно.
<P>Тетяна МОРОЗОВА

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса