Статті

Японський посол перевірив рівненські школи

<P>Посол Японії в Україні Муцуо Мабучі відвідав днями Рівне. Представник японського уряду ознайомився з результатами впровадження проекту “Енергоефективність в освітньому секторі України” на базі двох рівненських шкіл. Крім того він зустрівся з представниками влади міста та області.

<P>Проект “Енергоефективність в освітньому секторі України” був ініційований Програмою Розвитку ООН в Україні у 2006 році і фінансується Партнерським фондом уряду Японії-ПРООН. Як повідомив менеджер проекту Олексій Михасюк, він спрямований на підвищення обізнаності підростаючого покоління з питань енергозбереження, енергоефективності, зміни клімату, а також на створення демонстраційної моделі для впровадження проектів з енергозбереження в освітніх установах. Загальна сума інвестицій у проекті — 315 тисяч доларів США, що дало можливість здійснити три проекти з оптимізації енерго- та теплоспоживання навчальними закладами. Два з них впровадять у рівненських школах, один — у школі Львівщини.

<P>— Зокрема рівненській ЗОШ №4 за кошти проекту проведуть ремонт та модернізацію системи теплопостачання, встановлять вузол регулювання та обліку тепла, а також енергозберігаючі лампи, — зазначив пан Михасюк. — А у ЗОШ №17 у селі Тинному замінять застаріле та неефективне обладнання котельні на сучасне.

<P>Муцуо Мабучі відвідав у Рівному школи, зокрема й гуманітарну гімназію, де виконувалися чи виконуватимуться проекти з енергозбереження.

<P>— Ваше місто має декілька переваг. Зокрема, це не тільки чудова природа та охайні вулиці, а й керівники, які працюють над покращанням екології міста та збереженням енергоресурсів, — зауважив посол Японії Муцуо Мабучі. — Тому ми готові допомагати Україні у цьому. Цей проект, сподіваюсь, буде першою хвилею співпраці у галузі енергозбереження. А далі — слово за приватними компаніями. І Рівне зі своїми напрацюваннями може стати лідером серед міст України в галузі енергозбереження.

<P>Натомість перший заступник міського голови Рівного Олексій Хмилецький зауважив, що вже не один рік співпрацює з представниками Програми розвитку ООН. Підсумками такої співпраці стала реконструкція ТЕЦ на вулиці Князя Володимира та котельні центральної міської лікарні.

<P>— Співпраця управління освіти Рівного з ПРООН розпочалася ще у 2003 році, — додала заступник міського голови Світлана Богатирчук-Кривко. — З того часу вдалося зробити чимало. У цьому ж році ми розпочали будівництво міні-котельні у гуманітарній гімназії, на що з міського бюджету вже використано 350 тисяч гривень. Крім того за кошти проекту “Енергоефективність в освітньому секторі України” ПРООН у гімназії встановлено тепловий лічильник та енергозберігаючі лампи.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса