Статті

ЄБРР подбає про чистоту Рівного

<P>5 мільйонів євро має намір вкласти в будівництво очисних споруд Рівного Європейський банк реконструкції та розвитку. Попередню домовленість про співпрацю вже досягнуто. Міжнародна фінансова установа вперше в Україні готова виділити для Рівного кредит без гарантій уряду.
<P>
<BR>Із представниками ЄБРР нещодавно зустрілися голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук, голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів і податків Олег Хомич і директор РОВКП ВКГ “Рівнеоблводоканал” Володимир Хомко.
<P>Інтереси ЄБРР представляли Франсуа Годе та Гжегож Гайда. Останній наголосив, що вирішення проблем водопостачання та водовідведення — пріоритет структури, яку він представляє. Досвід реалізації таких проектів в Україні ЄБРР уже має. Зокрема, нещодавно в Запоріжжі запущені нові очисні споруди.
<P>Для Рівного міжнародна фінансова структура готова виділити кредит без гарантій уряду. Виплачуватиме його “Рівнеоблводоканал”, а обласна рада гарантує повернення позики. Ще один варіант співробітництва — ЄБРР може залучити до проекту будівництва очисних споруд потужну іноземну компанію. В такому випадку, як зазначив голова облради Олександр Данильчук, інвестор, імовірно, отримає в концесію все водопровідно-каналізаційне господарство. Якщо сторони досягнуть остаточної згоди, то нові очисні споруди з’являться в Рівному за кілька років.
<P>— Півроку піде на розробку проекту, — підкреслює директор “Рівнеоблводоканалу” Володимир ХОМКО. — Повністю збудувати нові очисні споруди реально за два-три роки.
<P>На зустрічі також йшла мова про проект альтернативного теплозабезпечення Рівного, Здолбунова, Квасилова й Острога за допомогою ХАЕС. Його орієнтовна вартість становить сто мільйонів євро. Голова Рівненської обласної ради Олександр ДАНИЛЬЧУК підкреслив, що реалізація проекту значно здешевить тепло для споживачів цих міст.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса