Новини

З учнівського гуртожитку виселяють сім’ї

<P>Сім’ю з чотирьох осіб виселили з гуртожитку Рівненського професійного ліцею сфери побуту. Двох доньок — першокласницю та другокласницю — батьки вимушено перевели у сільську школу менш ніж за місяць до закінчення навчального року. Де житиме сім’я далі, батьки ще не знають.
<P>— Рішення міського суду на примусове виселення без надання житла нам надіслали 5 вересня минулого року, — розповідає Олена Радчук. — Ми подали заяву в апеляційний суд на оскарження, але програли позов. 19 квітня виконавча служба нас примусово виселила з гуртожитку.
<P>Сім’я Радчуків проживала у секції з двох кімнат площею 18 та 12 квадратних метрів із коридором, ванною та туалетом. У 22-й школі навчалися дві донечки: Ілона та Тетянка. Батьки відвезли дівчат до мами у село Карпилівку Рівненського району.
<P>Зі слів Олени Радчук, рішення суду про примусове виселення надійшло шести сім’ям, але виселили тільки їхню.
<P>— Дві сім’ї поселилися в одній кімнаті, одна до виселення зробила ремонт, і з ними підписали договір ще на п’ять років. У нас також був укладений договір ще у 1995 році про винайм житла. В угоді не було вказано терміну, — продовжує жінка. — На суді показали угоду, укладену у 2002 році з терміном найму на один рік. Ми цієї угоди не підписували, наш підпис підробили.
<P>Директор Рівненського професійного ліцею сфери побуту Ярослав Семенюк зовсім іншої думки:
<P>— Зараз тут проживають учні ліцею та сім’ї. Справа в тому, що у 1996 році своїм наказом Міністерство освіти України дозволило здавати в оренду вільні приміщення.
<P>— З усіма сім’ями, які поселяли у гуртожиток, укладали тимчасову угоду на поселення терміном на один рік, — каже комендант гуртожитку Рівненського професійного ліцею сфери побуту Ніла Васьковець. — Ми не перезаключаємо угоду, щороку вона автоматично пролонговується, за умови, якщо у гуртожитку є вільні місця. Поселяючи, ми попереджали, що житло тимчасове.
<P>— Зараз склалася така ситуація, що для наших учнів не вистачає місця. А у гуртожитку живуть сім’ї, які до ліцею не мають ніякого відношення, — продовжує пан Ярослав. — Тому ми почали просити в першу чергу сторонні сім’ї, щоб вони виселилися. Так у 2005 році добровільно виселилися три сім’ї. Тоді ми звернулися до суду. Насамперед подали на виселення чужі сім’ї, які мають заборгованість по оплаті квартплати та комунальних послуг.
<P>Зі слів директора ліцею, в учнівському гуртожитку проживає 69 сімей, 27 із яких сторонні. Ярослав Семенюк зауважив, що з 10 судових справ виграли 5, за рішенням суду сім’ї повинні виселитися:
<P>— Сім’я Радчуків уже виселилася, але вони мають заборгованість за квартплату та комунальні послуги 611 гривень. Цей борг, мабуть, також доведеться стягувати через суд.
<P>До речі, заборгованість сімей за квартплату та комунальні послуги, які проживають у гуртожитку, майже 15 тисяч гривень.
<P>Загалом при Рівненському професійному ліцеї сфери побуту вже 10 років існує черга сімей вчителів та майстрів навчального закладу.
<P>— На цій черзі знаходяться 24 сім’ї, — каже голова профспілкового комітету працівників Рівненського професійного ліцею сфери побуту Галина Концемал. — За час існування черги в учнівський гуртожиток поселили лише три сім’ї.
<P>Тетяна КОВАЛЬ

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса