Статті

За останні два тижні в Костополі вогнем знищені чотири машини

<P>Те, що сьогодні відбувається в Костополі, нагадує часи, коли автоматними чергами на нічних вулицях чи підпаленими машинами годі було когось здивувати. Кримінальні розбірки вже давно нібито відійшли в минуле, але не в Костополі, де останнім часом почали палати машини бізнесменів та депутатів.
<P>Першим був Білик
<P>Першою ластівкою “автофеєрверків” стала машина колишнього голови Костопільської райдержадміністрації Ярослава Білика (“ОГО” №№46, 49). Нині депутат районної ради, пан Білик одразу заявив, що автомобіль спалили через опозиційну діяльність до діючої влади району. Далі була спроба підпалу будинку Віктора Талащука, голови райради. Пізніше, в одну й ту ж пору, спалахнули два автомобілі. Це було авто дружини депутата Костопільської райради Олексія Кособуцького (“Наша Україна”) та власника місцевого ринку Володимира Кашицького. У першому випадку згорів ВАЗ, у другому — “Лексус”. Якщо згорілі авто Ярослава Білика, Олексія Кособуцького та інцидент зі спробою підпалу будинку Віктора Талащука поєднувало те, що їхні власники депутати, то “Лексус” Володимира Кашицького не вписувався в схему, адже його власник не є депутатом.
<P>— Події, які відбуваються, я схильний пов’язувати з політичною діяльністю депутатів, і для мене незрозуміло, чому підпалили автомобіль Володимира Кашицького, — дивується депутат райради Олексій КОСОБУЦЬКИЙ. — Діяльність правоохоронців взагалі не вписується ні в які рамки, схоже, керівників міліції абсолютно не хвилюють події, що стались. Начальник райвідділу міліції Олексій Лозян спокійно пішов у відпустку, а його заступник не докладає ніяких зусиль, аби припинити безлад.
<P>Але, схоже, і пан Кашицький потрапив “під роздачу” не випадково. У четвер о 22.20 у пожежну частину міста Костопіль надійшло повідомлення про те, що знову горить автомобіль. На “Мерседесі-500” за дорученням їздив Олександр Королько, не депутат і не бізнесмен. Та за неофіційною інформацією з надійних джерел стало відомо, що авто належить саме Володимиру Кашицькому. Хоча підпал машин Кашицького нелогічним вважає депутат райради Олексій Кособуцький.
<P>Версії
<P>У Костополі подейкують про існування в місті трьох бізнес-груп, які, мабуть, і з’ясовують між собою стосунки. Щодо цього існує три версії.
<P>Перша — це боротьба за крісло голови райдержадміністрації, яке, за чутками, може скоро звільнитись. І тому кожна з груп хоче поставити на цю посаду свою людину, аби контролювати процеси у районі. Саме Олексія Кособуцького та Михайла Кривка називають претендентами на посаду голови РДА. Якщо згадати, що авто Кособуцького спалахнуло перед будинком Кривка, а машина, на якій їздив Олександр Королько, дуже схожа на його автомобіль, то складається враження, ніби дійсно хтось хоче залякати одного з претендентів на крісло керівника району.
<P>— Я пов’язую всі ці події тільки з можливою зміною керівництва району, а машина Кашицького, яка згоріла, це спроба заплутати слідство, — запевняє Ярослав БІЛИК, депутат Костопільської райради. — Міліція відмовила мені у порушенні кримінальної справи у зв’язку з “відсутністю складу злочину”, незважаючи на те, що результати експертизи вказують на те, що присутні всі ознаки підпалу.
<P>Друга — бізнес-конфлікти, або конфлікти, пов’язані з землею. Вже ні для кого не секрет, що найціннішим товаром сьогодні є земельні ділянки. І всі процеси у радах крутяться навколо продажу, оренди, виділення земельних ділянок.
<P>— Після того, як депутати фракцій БЮТ та “НУ” подали депутатські запити до прокуратури та міліції, аби перевірили діяльність деяких суб’єктів господарювання, почали траплятись дивні речі. Спочатку спробували підірвати мій будинок, потім згоріло авто Олексія Кособуцького, — говорить голова Костопільської райради Віктор ТАЛАЩУК. — Думаю, що ці події між собою пов’язані і правоохоронні органи зобов’язані розібратись та розкрити ці злочини, якщо вони себе поважають. Адже ті, хто чинить ці підпали, діє нахабно і цинічно, ніби насміхаючись над міліцією.
<P>Однією з причин “автофеєрверків” міг стати саме бізнес-конфлікт, адже у Костополі будується ще один ринок, що створить конкуренцію ринку, яким володіє Володимир Кашицький.
<P>Третя — всі підпали не пов’язані ні з землею, ні з владою, а є простим хуліганством.
<P>
<BR>Злочини будуть розкриті?
<P>Відповідь, яка з версій правильна, мають дати правоохоронні органи. Отримати коментар від костопільських правоохоронців не вдалося: їх керівник Олексій Лозян перебуває у відпустці, а його заступник Сергій Рижий давати коментарі по телефону відмовився. Коли ж журналіст приїхав у райвідділ, черговий сказав, що пана Рижого на роботі не має. Однак з достовірних джерел стало відомо, що на цей момент він був на робочому місці.
<P>— Чи пов’язані ці події з політикою, бізнесом, чи є просто хуліганством — відповідь мають дати правоохоронці, — говорить Ігор ГРУБИЙ, перший заступник голови Костопільської РДА. — Але, безперечно, потрібно посилити контроль над роботою міліції.
<P>Тим часом костопільчани починають боятись і чи не найбільше стурбовані власною безпекою депутати. Люди починають жартувати: “Скоро під міліцією почнуть палити машини”.
<P>— Мені дуже прикро, що місто, у якому я живу, прославляється такими подіями. Сьогодні маємо результат того, що справжні професіонали пішли з органів і правоохоронці нездатні захистити громадян, — каже депутат обласної ради Михайло КРИВКО. — Люди не можуть почуватись у безпеці, не можна ж до кожного депутата приставити охорону.
<P>Як стало відомо, до Костополя були направлені додаткові сили УБОЗу, що мають швидко навести порядок.
<P>— Будь-які політичні мотиви відкидаються, все пов’язано винятково з бізнесом місцевих “воротил”, — переконаний начальник рівненської міліції Сергій ПІДДУБНИЙ. — Ми направили туди УБОЗ, і ці злочини будуть розкриті.
<P>Тим часом у Костополі вихідними днями згоріло ще одне авто, однак ім’я його власника поки невідоме.
<P>— Завдання міліції — не лише розкривати злочини, а й запобігати їм, проводити профілактичну роботу, — говорить голова Рівненської облдержадміністрації Віктор МАТЧУК. — Те, що сьогодні відбувається в Костополі, це перш за все свідчення того, що правоохоронні органи чимось не тим займаються.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса