Новини

За продаж домашніх тортів розплачується адміністрація ринків.

<P>Неабиякого розголосу набув торік випадок отруєння рівнян тортом “Пташине молоко”. Чи можливий повтор цієї ситуації цьогоріч, з’ясовував кореспондент “ГАЗЕТИ”.
<P>За дотриманням необхідних норм на підприємствах, що виготовляють солодощі, стежать відповідні державні структури. Одна з них — обласне управління у справах захисту прав споживачів. Інспектують не тільки торгові точки у Рівному, а й виїжджають у райони. У лютому-березні перевіряли Рівненський район: населені пункти Великий Житин, Дядьковичі, Клевань, Грушвиця, Зоря.
<P>— Дуже часто перевіряємо ринки. В актах вказуємо, що кондвироби (печиво, цукерки) зберігаються у неналежних умовах, — розповідає головний спеціаліст управління Валентина Буняк.
<P>Найчастіше працівники установи констатують “паперові” порушення: відсутність документів щодо якості продукції і безпеки, супровідних документів і дати виготовлення виробів. При перевірках спеціалісти управління відбирають проби кондитерських виробів. Утім, вердикт від Валентини Буняк втішний: скільки не перевіряємо, нічого небезпечного для здоров’я не знайшли! Її слова підтверджує і начальник відділу гігієни та харчування міської санепідемстанції Надія Стичишина:
<P>— Такого не було, щоб продавалася неякісна кондитерська продукція.
<P>Водночас, у санстанції не радять рівнянам купувати на ринку торти з рук. Надія Стичишина каже, що продаж кондвиробів, виготовлених у домашніх умовах, суворо заборонено. За спритних горе-підприємців розплачується адміністрація ринків, де торгували торами з кремом.
<P>— Оштрафовані всі директори ринків міста за торгівлю на їх території домашніми тортами. Адміністрація зобов’язана стежити за тим, щоб торти не продавалися з рук.
<P>Санстанція просить покупців звертати увагу на те, де вироблений торт і коли та чи є пакет документації на нього. Якщо не зважувати на ці умови перед купівлею, то можна отруїтися. За словами Валентини Буняк, солодощі у Рівному вироблять понад десять кондитерських цехів.
<P><STRONG>Степан МОЛЧАН</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса