Статті

За шкільним обідом учні ходять півкілометра

<P>Освітянсько-господарська дилема постала перед учнями та вчителями Золотинської ЗОШ І-ІІ ступенів на Дубровиччині. Хоча вони навчаються у новій школі, проте ні їдальні, ні спортзалу там немає. На добудову цих приміщень потрібно від 1,5 до 3 мільйонів гривень. Поки що діти змушені ходити обідати за півкілометра в кафе. Проблему на виїзному засіданні вивчали члени постійної комісії з питань науки, освіти, молодіжної політики, фізичної культури Рівненської обласної ради.
<P>
<BR>Раніше на місці теперішньої красуні-школи стояло три старенькі хатки, де навчалися діти. Кілька років тому старі будівлі знесли, а на їх місці громада району самотужки почала будувати нову школу. Як розповів голова Дубровицької райради Микола Новик, коли вже побудували стіни та накрили приміщення, з Державного бюджету виділили 1,8 мільйона гривень на завершення ремонтних робіт.
<P>
<BR>— Здавали тоді навчальний заклад усім світом, — пригадує Микола Новик. — Максимально швидко освоїти кошти та завершити будівництво допомагало керівництво всіх рівнів. У результаті взимку ми здали школу в експлуатацію, тобто збудували її за півроку.
<BR>Невирішеним тоді залишилось питання добудови спортзалу та їдальні. На це потрібно було знайти понад півтора мільйона гривень. А зараз, коли ціна будматеріалів зросла, вартість будівництва оцінюють уже в два рази дорожче. А поки коштів не знайшли, харчування дітей при школі залишається проблематичним.
<P>
<BR>— Тимчасово вдалося організувати гаряче харчування дітей на базі сільського кафе, — розповіла директор Золотинської ЗОШ Ольга Янковська. — Проте кафе знаходиться за півкілометра від школи. Йти туди доводиться вздовж траси Дубровиця—Зарічне. Самі розумієте, якою бідою це може обернутися. Адже у нас в школі навчається 93 учні, не можна наражати на небезпеку їхні життя.
<BR>Як переконаний голова постійної комісії з питань науки, освіти, молодіжної політики, фізичної культури обласної ради Михайло Кривко, принаймні проблему харчування школярів невдовзі вдасться вирішити:
<P>
<BR>— Поруч із новою школою ще збереглась одна із старих будівель. Там частково вже розпочали ремонт. Головне тепер знайти гроші на ремонт цього приміщення та облаштувати в ньому їдальню. Що ж до будівництва спортзалу, то тут доведеться зачекати. Адже в освіті району є багато важливіших питань. Проте цю проблему все одно намагатимемось вирішити чим швидше. Адже сказали “а”, то скажемо й “б”. Цілісний навчальний комплекс потрібно завершити.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса