Новини

За відсутності тепла юристи радять споживачам скласти акт-претензію

<P>На підставі складеного акту-претензії з приводу надання неякісних послуг теплопостачання можна клопотати про відшкодування моральної та матеріальної шкоди. Про це повідомив юрист-консультант Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України» Микола Глотов.
<P>«Якщо опалювальний сезон розпочався, а послуги комунальники не надають, потрібно звернутися до їх надавача, — зазначив юрист-консультант Микола Глотов. — Тоді в присутності представника виконавця складається акт-претензія, в якому зазначаються строки, види порушень кількісних і якісних показників послуг тощо. Надавач послуг протягом 3 робочих днів вирішує питання про перерахунок платежів або видає споживачеві обґрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензій».
<P>На основі акту-претензії споживач має право паралельно звернутися до суду, щоб зобов’язати підприємство надавати послуги чи підвищити їхню якість. Якщо споживач отримав відмову від організації щодо проведення перерахунку, то це питання можна також вирішити через суд.
<BR>«До позову додається акт, копія заяви з проханням провести перерахунок і відповідь підприємства, — продовжив Микола Глотов. — А ще споживач може просити суд відшкодувати моральну та матеріальну шкоду. Наприклад, якщо склали акт і у той період хтось із родини захворів, існує довідка від лікаря, то підприємство має відшкодувати витрачені на лікування кошти».
<P>Юрист-консультант РОГО КВУ додав, що про випадки стягнення матеріальної та моральної шкоди з теплопостачальних підприємств не чув. Проте, запевняє, що законодавство таку можливість дає.
<P>Як уже повідомлялося, досі без теплопостачання у Рівному залишається півтора десятка будинків. У Рівненському виконавчому комітеті пояснюють, що тепло не подається мешканцям будинків, які мають великі борги. Ще одна з причин відсутності тепла — технічні несправності теплових мереж. Нині без теплопостачання залишаються мешканці деяких будинків у Рівному на вулицях Фабричній, Гагаріна, князя Романа, Олеко Дундича, Відінській, княгині Ольги та Курчатова.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса