Статті

Забудова “Тинного” відкладається

<P>На минулому засіданні Рівнеради депутати вдруге відклали остаточне вирішення питання майбутнього житлового масиву “Тинне”.
<P>Після чергового довивчення депутати визначаться з тим, хто профінансує проект детального планування ділянки площею понад 67 гектарів на околиці Рівного.
<P>
<BR>Саме відсутність проекту детального планування (ПДП) і стала причиною зволікань у виділенні цієї землі під забудову. Проектом рішення, винесеним на сесію, пропонувалося виділити ділянку міському управлінню капітального будівництва для спорудження житлового масиву “Тинне” (“ОГО” №48 від 29 листопада). На попередньому пленарному засіданні у листопаді саме на цьому питанні робота депутатів “забуксувала”, тож його вирішення перенесли. Окремі депутати наголошували, що не можна відводити ділянку, якщо не відомо достеменно, які об’єкти будуть зводити.
<P>— Варто було би спочатку розробити проект детального планування, а тоді вже через конкурс визначати забудовників, — запропонував голова фракції БЮТ Віталій ПЕРШОГУБА. — Крім того, не можна виділяти таку величезну ділянку одному забудовнику. Якби ми знали перелік об’єктів будівництва, чи то будуть багатоповерхівки, чи низькоповерхова приватна забудова, де будуть об’єкти соціального та дозвіллєвого призначення, то на кожен із них могли б шукати окремого інвестора.
<P>— Нехай міська комісія із залучення інвестицій визначить, хто профінансує розробку ПДП, — запропонував лідер фракції “Наша Україна”, заступник міського голови Рівного Сергій ВАСИЛЬЧУК. — А після цього займемося виділенням землі. Тим більше, нам відомо, що кілька приватних структур хотіли б будувати там.
<P>Керівник міського земельного управління запропонував профінансувати створення ПДП власними коштами, без залучення приватних інвесторів.
<P>— Цього року ми маємо кількамільйонне перевиконання доходів плати за землю та орендної плати, — наголосив начальник міського управління земельних ресурсів Роман ГРЕСЬКО. — То чому б не оплатити ПДП наступного року із міського бюджету? Який інвестор захоче вкладати кошти у проектну документацію, не маючи чітких гарантій, що зможе у майбутньому на тій землі щось будувати?
<P>Однак така пропозиція не зацікавила депутатів, дехто запропонував ще довивчити цю проблему. Сергій Васильчук наполягав на негайному вирішенні питання:
<P>— Ми вже рік говоримо про ПДП для цієї ділянки. Якщо ми й далі так діятимемо, вона ще кілька років може стояти неосвоєною. Там має бути збудоване житло, заклади соціальної інфраструктури.
<P>Колегу підтримав голова бюджетної комісії Сергій ПАЛАДІЙЧУК:
<P>— Проведення конкурсу на розробку ПДП буде кориснішим для міста. А виділення коштів з бюджету для цього може затягнутися на місяці.
<P>Зрештою, після тривалого обговорення депутати вирішили повернутися до питання “Тинного” наприкінці цього року під час “бюджетної” сесії, доручивши попередньо керівникам міських управлінь земельних ресурсів, земельних відносин та капітального будівництва проаналізувати ситуацію і дати свої рекомендації щодо оптимальних шляхів розробки ПДП та забудови майбутнього житлового масиву. Депутати також погодилися, що в новому мікрорайоні не повинно бути розважальних закладів, а лише такі, що призначалися би для відпочинку мешканців.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса