Статті

“Загублений” вклад шукатимуть у всіх відділеннях

<P>Черги за компенсаціями з рахунків Ощадбанку колишнього СРСР у відділеннях банку досі не зменшуються. Чимало читачів “ГАЗЕТИ” звертаються до редакції з проханням ще раз уточнити процедуру ідентифікації у Реєстрі вкладників Ощадбанку колишнього СРСР та отримання компенсації.
<P>Хто має право на компенсацію?
<P>Виплати здійснюються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 січня 2008 року №1 “Про виплату в 2008 році громадянам України компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень, вкладених до 2 січня 1992 р. в установах Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, та облігації Державної безпроцентної позики 1990 року, державні казначейські зобов’язання СРСР і сертифікати Ощадного банку СРСР, придбані на території Української РСР”.
<P>Згідно з постановою, передбачено направити 5 мільярдів 760 мільйонів гривень на компенсацію втрат від знецінення грошових заощаджень, здійснених до 2 січня 1992 року в Ощадбанк СРСР, а також облігацій держпозики 1990 року, сертифікати Ощадбанку СРСР, державні казначейські зобов’язання СРСР, у межах проіндексованих заощаджень, але не більше 1 тисячі гривень на вкладника.
<P>230 мільйонів гривень буде направлено спадкоємцям вкладників, померлих у 2005 — 2007 роках, або іншим особам, визначеним статтею 8 Закону “Про державні гарантії відшкодування заощаджень громадян України”, які не одержали компенсацію втрат від знецінення грошових заощаджень у 2005–2007 роках, у межах залишку проіндексованого вкладу, але не більше 500 гривень, а також померлих у 2008 році, у межах залишку проіндексованого вкладу, але не більше 500 гривень.
<P>10 мільйонів заплановано виплатити спадкоємцям застрахованих осіб або страхувальникам, померлим у 2005–2007 роках, або іншим особам, визначеним статтею 8 Закону “Про державні гарантії”, які не одержали компенсацію втрат у 2005–2007 роках, у межах залишку проіндексованого страхового вкладу, але не більше 500 гривень, а також померлих у 2008 році — також не більше 500 гривень.
<P>
<P>Які документи потрібно?
<P>У першу чергу потрібно надати ксерокопії 1–2 та 11–15 сторінок паспорта та ідентифікаційного коду, ощадну книжку та заяву-доручення з проханням зарахувати компенсаційні кошти на діючий поточний чи депозитний рахунок (заповнюється на бланку, який видають у банку).
<P>— За яким коефіцієнтом індексовані вклади?
<P>— Коефіцієнт, за яким здійснювався перерахунок вкладів, в Україні найбільший у порівнянні з іншими державами, які здійснюють подібні виплати. За ним 1 радянський рубль дорівнює 1 гривні 5 копійок. У той час як у Росії діє ставка 1 до 1, а в Білорусі 1 рубль прирівнює 23 копійкам.
<P>— Чи відновлять загублену ощадну книжку?
<P>— Загублену ощадну книжку відновлять. Для цього треба подати заяву про втрату у відділення банку, де оформлявся вклад. Бланки є в кожному відділенні. Якщо ж вклад оформлявся в іншому місті, то необхідно написати відповідну заяву на ім’я голови правління Ощадбанку. Тоді вклад “шукатимуть” усі регіональні відділення за ім’ям та прізвищем вкладника.
<P>— Як можна перевести компенсовану державою тисячу на депозитний рахунок? За якими ставками нараховуватимуться на цю суму відсотки?
<P>— Щоб обрати, на який саме рахунок — поточний чи депозитний — отримати компенсовану державою тисячу гривень, необхідно у бланку-заяві, який заповнює вкладник при внесенні у реєстр, зробити відповідне позначення. Депозит можна оформити як у національній валюті, так і у доларах США. На суму депозиту нараховується 13,5 відсотка річних у гривні та 9,5 відсотків — у доларах США.
<P>— Хто може завірити довіреність на внесення в реєстр вкладників та отримання компенсації за вкладом, якщо людина сама не може прийти у відділення?
<P>Для внесення у реєстр вкладників, які не можуть зробити цього самотужки, необхідно мати довіреність, яку може завірити голова сільської чи селищної ради, ЖКП чи головний лікар (якщо людина перебуває на стаціонарному лікуванні). Для отримання компенсації довіреність має завірити нотаріус або особа, прирівнена до нього (сільський голова чи головний лікар, якщо людина перебуває на стаціонарному лікуванні).
<P>— Який порядок виплат спадкоємцям вкладників?
<P>— Спадкоємці вкладників, окрім паспорта, ідентифікаційного коду та ощадкнижки, повинні подати до установ Ощадбанку ще й документ про право на спадщину (він має бути нотаріально оформленим та затвердженим). Цьогоріч компенсацію за вкладами померлих осіб можуть отримати лише ті спадкоємці, які оформили право власності на цей рахунок лише до 1 січня цього року.
<P>— У які дні тижня можна внести своє прізвище у реєстр, а коли отримати гроші?
<P>— У порівнянні з минулим тижнем, графік прийому громадян з питань реєстрації та виплат компенсацій дещо змінився. Відтепер гроші можна отримати у понеділок, вівторок, середу та четвер, а ідентифікувати себе у всеукраїнському реєстрі вкладників — у п’ятницю та суботу. Час роботи відділень не змінився.
<P>— Як можна отримати компенсацію через “Укрпошту”?
<P>— Кабінет Міністрів постановою №15 від 17 січня ц.р. передбачив, що після заповнення вкладником заяви в Ощадбанку гроші додому йому може принести працівник “Укрпошти”.
<P>Зокрема в документі значиться, що власник заощаджень може заповнити розпорядження після внесення відповідних відомостей в інформаційно-аналітичну систему “Реєстр вкладників заощаджень громадян” і залишити його в місці, спеціально відведеному в установі Ощадбанку для виконання. Упродовж п’яти днів після подачі заяви підрозділ “Укрпошти” має доставити вкладникові компенсацію.
<P>— Куди можна звернутися за додатковою інформацією?
<P>— За додатковою інформацією вкладник може звернутися за телефоном гарячої лінії 8 800 501 34 10 (усі дзвінки в межах території України безкоштовні), а також за телефонами гарячої лінії Рівненського обласного управління Ощадбанку 22–42–42, 26–37–54.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса