Новини

Замість фати — вінок із живих квітів

<P>Рівняни Наталія Федорчук та Павло Мельниченко, котрі в суботу поєднали свої долі, одружувалися в українському вбранні. Тим самим й приємно здивували багатьох. Чому ж молоді люди надали перевагу справжнім народним традиціям, а не модній у наш час весільній сукні та чоловічому костюму — поцікавилася “ГАЗЕТА”.
<P>Наречена Наталя розповіла, що двічі не хотіла бути у весільному вбранні. Бо розписувалися та вінчалися молоді в різні дні.
<P>Думка одружитися саме в українському вбранні виникла у молодих під час поїздки в Карпати. Саме на Яблуневому перевалі на ремісничому ринку побачили у продажі українське народне вбрання, яке їм дуже сподобалось.
<P>— Хоча одяг для весілля купували у нас в Рівному, — продовжує Наталія.
<P>Так, сорочки придбали в мистецькій галереї “Зуза”, спідницю з червоного французького шовку Наталії пошили в ательє, а штани Павлові купили у Києві.
<P>Замість фати у Наталі був вінок із живих квітів, що виглядало романтично й зворушливо. У руках у нареченої — букет із квітів, як у вінку, що гармонійно пасувало одне одному.
<P>Опісля весільного обряду одна з гостей Тетяна зауважила:
<P>— Добре, що наречені вирішили одружитися в українському вбранні. Такий одяг по-справжньому виглядає святковим й приємно, що поступово наші традиції все ж таки відновлюються.
<P>А коли на вулиці фотографувалися поруч із РАЦСом, то до молодої сім’ї Мельниченків підійшли італійці й попросили зробити з ними фото на пам’ять, бо, за їх словами, такого вони ще не бачили. Щоправда, традиційне вбрання — весільну сукню та костюм — наречена й наречений одягнуть. Проте вже у день вінчання.
<P>Тим часом
<P>Галина Давидюк, головний спеціаліст відділу РАЦС:
<P>— Рідко молодята одружуються в українському вбранні. Найчастіше обирають такий варіант, як весільна сукня для жінки й костюм для чоловіка. Проте для декого це і звичайна подія. Пригадую, був такий випадок, коли заміж виходила українка за великобританця, який за походженням індієць. То під час обряду наречена була одягнена в індійське сарі, а наречений — у вишиванку.
<P>Рівнян одружуватимуть і в неділю
<P>Окрім середи, п’ятниці і суботи, у Рівненському відділенні РАЦС молодят одружуватимуть і у неділю. Про це повідомила начальник Рівненського відділення РАЦС Тетяна Кічата.
<P>Нагадаємо, що з 15 листопада минулого року у міському відділенні РАЦС почали діяти нові правила внутрішнього розпорядку. Тоді вихідними днями були встановлені субота та неділя. Пізніше начальник обласного управління юстиції дозволив одружувати молодят у суботу. З того часу, розповідає Тетяна Кічата, на адресу РАЦС надійшло чимало звернень громадян з проханням проводити церемонії одруження й у неділю. 1 серпня було прийняте рішення, щоб у правила внутрішнього трудового розпорядку внести такий пункт, що у разі звернення громадян, відділ працюватиме і у неділю.
<P>Оксана МИРОНЧУК

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса