Статті

Замшеве взуття пофарбують за три години

<P>Рівнянка Наталія носить лише замшеве взуття. Жінка вважає, що у нього більш естетичний вигляд і зручніше. Втім, з часом замша витирається, а спреї не допомагають.
<P>Виявляється, у Рівному вже рік діє майстерня з фарбування взуття з велюру, нубуку та замші. Як розповів директор фірми “Ландшафт” В’ячеслав Середюк, один із напрямків діяльності фірми — надання побутових послуг.
<P>— Майстерня займається ремонтом зонтів, одягу й фарбуванням взуття, — каже пан В’ячеслав. — Справа в тому, що часто люди неправильно доглядають за взуттям. Фарбують його у домашніх умовах балончиком, тому не завжди виходить якісно.
<P>Директор розповідає, що процедура фарбування займає дві-три години:
<P>— Спочатку майстер кладе взуття у спеціальну камеру, з якої перед цим викачується повітря, щоб утворився вакуум. Далі камеру заправляють спеціальним гелем. У ній за рахунок роботи вентилятора рівномірно наноситься гель і таким чином маленькі крапельки чистять взуття.
<P>За його словами, гель вбирає в себе увесь бруд, бо поверхня взуття з нубуку, велюру та замші ворсиста. Процедура чищення займає годину.
<P>Опісля цього розпочинають фарбувати взуття у тій же камері. Через 32 форсунки (пристрій, за допомогою якого розпилюють рідину — авт.) в камеру вприскується сама фарба. У камері через це утворюється туман.
<P>— Поступово він починає осідати й чіпляється за ворс — таким чином взуття фарбується, — пояснює директор. — Так, фарбування одного чобота в середньому займає 10–25 хвилин, ще п’ять хвилин взуття сушать у камері без доступу повітря.
<P>У майстерні взуття пофарбують у зелений, червоний, вишневий, жовтий, коричневий, світло-коричневий, чорний кольори. На замовлення — навіть і у білий.
<P>— Біла фарба дорога, один балончик коштує 60 гривень, — продовжує директор.
<P>Загалом, пан Середюк зауважив, що існує чотири категорії, за якими визначається і вартість фарбування.
<P>Перша — звичайне взуття без “блискавок”, стразів, вставок. Вартість фарбування від 10 до 12 грн.
<P>Друга — взуття із “блискавками”, туфлі. Від 15 до 25 грн.
<P>Третя — взуття з пряжками, нестандартне. Від 25 до 40 грн.
<P>Четверта — чоботи-ботфорти. Від 40 до 65 грн.
<P>Пофарбоване взуття виглядає як нове.
<P>— Проте не варто забувати, що взуття з велюру, нубуку та замші слід носити у суху, а не дощову погоду, — продовжує він. — Буває так, що людина пофарбує взуття, одягне його у негоду, а сіль та пісок всмоктуються й утворюються плями. А потім приходить з претензіями, мовляв, погано пофарбували.
<P>Оксана МИРОНЧУК

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса