Новини

Зарічненці справили обжинки

<P>На кінець першої серпневої декади на Зарічненщині повністю завершено збір врожаю ранніх та ярих зернових культур. Засіяно ж було під урожай 2007 року озимими житом та пшеницею, ярими — вівсом та ячменем — понад 5 тисяч гектарів. Засівали, в основному, селяни-приватники. На хлібозбиранні були задіяні понад 100 зернозбиральних комбайнів різних марок як вітчизняного, так і зарубіжного виробництва, в тому числі найпотужніші марки “Дон-1500” з шириною захвату жниварки 6 метрів.
<P>Звісно, селяни зібране збіжжя на елеватори не повезли, а залишили для власних потреб, здебільшого на фуражні цілі, тому що зерно дуже засмічене, а зерноочисних машин у селян практично немає. Збирали ж з селянських ділянок у перерахунку на гектар від 8 до 30 центнерів, найщедріше вродило озиме жито-третєкале. Загальну кількість зібраного ж збіжжя облікувати неможливо: дядьки з–під комбайна збирали його у мішки і везли до обійстя. Вартість послуг комбайнерів коливалась у межах 6 гривень за сотку зібраної зернової ниви прямим комбайнуванням.
<P>Багатьом селянам такі розцінки були непосильні, тому вони віддали перевагу збиранню дідівським методом — косили косами, жали серпами, а обмолочували за допомогою механічних або електромолотарок, яких у приватному секторі теж вдосталь. Збір врожаю селянами дещо вплинув на ціни ринку щодо збіжжя, де вони в останній тиждень знизились в середньому до 30 копійок за кілограм.
<P>Антон КУЦЕВИЧ

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса