Статті

Заручник несплаченого «боргу»?

<P>Новонароджений зараз лежить із своєю матір’ю в лікарні і навіть не здогадується, що його поява на світ коштувала… 100 доларів. А якби грошей батько не пообіцяв? Чи поїхав би серед ночі лікар до породіллі, чи зробив би все можливе задля життя малюка? Відповідь не тільки на ці запитання шукають зараз міліціонери, до яких звернувся обурений батько дитини, — у нього лікар вимагав хабар за прийняті пологи. Заручником вчасно не сплаченого «боргу» стало немовля.
<P>Чи все виглядало настільки драматично і чи дійсно була загроза для життя новонародженого? Офіційна заява до міліції батька, який не міг стерпіти нахабства лікаря, який вимагав у нього гроші, саме так і свідчить. Більше того, заявник стверджував, що завідувач відділення Рівенського пологового будинку №2 навіть погрожував його дружині, що забере від неї новонародженого та відправить його у спеціальну камеру для підтримки життєдіяльності немовлят. І доки батьки не сплатять «борг», бачитимуть дитину раз на тиждень. А в тому, що дитині і після тяжких пологів була потрібна опіка лікарів, батько також звинувачує вимагача. Отож »заборговану» сотенну купюру міліціонери помітили, і батько відніс її лікарю.
<P>— Слідчо-оперативна група, яку очолив старший слідчий прокуратури міста Олександр Процюк, виїхала у п’ятницю в пологовий будинок. Лікар добровільно видав їм помічені 100 доларів, вказав, за яких обставин їх отримав. Підозрюваного відправили в ізолятор тимчасового тримання на три доби. За фактом одержання службовою особою хабара порушено кримінальну справу. Зараз лікар перебуває на підписці про невиїзд. Всі учасники інциденту вже допитані, тож кримінальна справа незабаром піде до суду, — лаконічно прокоментував для «РВ» подію прокурор Рівного Ігор Ольшанецький.
<P>А завідувачка пологового будинку N2 Ганна Чайка говорить, що не отримувала від правоохоронців жодних офіційних повідомлень про затримання свого підлеглого «на хабарі». Тому розповісти нічого поки що не може. Не чули про хабар і в міському управлінні охорони здоров’я — заступник начальника управління Вікторія Покоєвчук лише зауважила: «Якщо нам повідомлять, що таке затримання дійсно було, ми проведемо службове розслідування і вживемо заходів».
<P>Сам же Михайло Корень, в.о. завідувача пологового залу, заперечує висунуті проти нього звинувачення:
<P>— Я п’ятнадцятий рік працюю у пологовому і хабарів від пацієнтів ніколи не вимагав, бо вважаю, що така поведінка є негідно лікаря. І батьку дитини я не погрожував, я навіть не знаю його номера телефону і знати не хочу. А було все так. Уночі зателефонував чоловік пацієнтки, про яку йде мова, та попросив мене прийняти пологи у його дружини. Напередодні вона й заяву відповідну написала завідувачці, щоб саме я приймав пологи. Усе пройшло без ускладнень — у пацієнтки народився син, щоправда, з недостатньою вагою. З понеділка я пішов у відпустку на два тижні за власний рахунок. А в п’ятницю мені зателефонував чоловік пацієнтки та сказав, що нам треба зустрітись. Ми зустрілись, а по тому в пологовому будинку з’явився десяток чоловіків у шкірянках. Мене відвезли у міськвідділ міліції, де протримали чотири години, вимагаючи, щоб зізнався, що я взяв хабар. Ні зателефонувати рідним не дозволили, ні побачитись з адвокатом. Виявилось, що тим часом міліціонери гуртом пішли розпитувати моїх сусідів про статки моєї родини, чи, бува, мої діти не є наркоманами. У відділку зі мною стався гіпертонічний криз. Тому відразу ж з міліції я потрапив у лікарню та провів ніч під крапельницею. Під дверима палати сиділи два охоронці — стерегли мене, як злочинця. Коли моя дружина захотіла зі мною побачитись, їй сказали, що пропустять до мене лише у тому випадку, коли переконає мене, щоб я визнав провину. Наступної доби, коли тиск у мене нормалізувався, мене знову привезли у міськвідділ та відправили в камеру. Протримали три доби і, не оголосивши ніяких обвинувачень, випустили.
<P>Тим часом колеги відгукуються про лікаря як про досвідченого фахівця, який користується повагою та авторитетом. Та й не брав, переконують, лікар хабар, а просто… отримав винагороду за свою роботу. Адже йому ж бо довелося у вихідні, з другої ночі до восьмої ранку сидіти над породіллею. Малюк народився без ускладнень, лише мав вагу меншу, ніж очікували, — запевняють лікарі пологового. Та чи лише мала вага стала причиною того, що дитина після народження була переведена до обласної дитячої лікарні?
<P>Головний лікар Михайло Томицький повідомив:
<P>— Хлопчик народився з вагою 2кг 700г і мав деякі відхилення в аналізах. А томуз пологового будинку був відправлений в лікарню. Зараз дитина почувається добре, набирає вагу і готується до виписки.
<P>…Загальновідомо, що батьки намагаються завчасно подбати, щоб пологи пройшли успішно. Кажуть, що добросовісність лікаря та акушера купується за сто доларів, увага медсестер — за сто гривень. І нікому не спадає на думку: а що ж буде, якщо грошей не дати? Ризикувати здоров’ям жінки і дитини мало хто наважується.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса