Статті

Земельні мільйони

<P>Поки одні ще адаптуються після відпочинку до робочого ритму, інші вже купують землю. Минулого тижня в області відбулися перші земельні аукціони.
<P>Купують землю в основному для будівництва закладів торгівлі і громадського харчування — така тенденція переважає на Рівненщині за підсумками 2007 року. Де, скільки і як купували землю, розповів журналісту “ОГО” Олександр ПРИДАТКО, голова обласної координаційної комісії РОДА з проведення аукціонів та конкурсів.
<P>
<BR>За словами пана Олександра, у Сарнах 11 січня продали ділянку під виробничо-комерційний комплекс площею 3,5 га за 1,041 мільйона грн, а ціна на старті була 646 тисяч гривень. В Острозі на ділянці 0,39 га зведуть оздоровчо-відпочинковий комплекс. Ціна за неї виросла майже удвічі і в аукціоні було троє учасників.
<P>— Протягом 2007 року в області було продано 434 земельні ділянки на суму 33 мільйони гривень, а у 2006-му — на 16 мільйонів, — розповідає співрозмовник. — За них до бюджетів надійшло вже 28 мільйонів гривень. Проведено 151 аукціон, продано 104 земельні ділянки, їх вартість 12 мільйонів гривень. Середнє збільшення вартості ділянок, порівняно зі стартовою, — 3,6 раза.
<P>Аукціони відбулися у всіх районах області. Лідирує — Березнівський, де продано 11 ділянок, за ним Рівненський — 11, по 9 у Рокитному і Сарнах. А ще у Березному відбувся найбільш резонансний аукціон, де було 17 учасників. Таким же можна назвати і аукціон у Рівному (перший і єдиний за рік) з продажу ділянки на Київській, біля “Сільпо”. На думку пана Придатка, у місті при бажанні можна знайти ліквідні, тобто привабливі земельні ділянки для продажу. Такої ж думки і керівництво міста, яке одразу після проведення аукціону дало доручення готувати наступний.
<P>Щодо загальних тенденції, то пан Придатко відзначає, що покупці часто розстрочують платежі, якщо ціна ділянки суттєво зростає (при дозволі на це продавця). У виграші залишаються ті, хто купує на початку року, а якщо ділянка придбана в кінці, то покупець мусить одразу заплатити.
<P>— Був один випадок під час аукціону в Великій Омеляні, коли покупець попросив розстрочку і відмовився платити одноразовим платежем, — згадує пан Олександр. — Він звернувся до суду, однак згодом таки уклав мирову угоду з РДА про розстрочку платежу на півроку.
<P>Інцидент був і під час аукціону в Корці. Там виникла підозра про змову покупців — трьох учасників аукціону з Рівного. РДА прийняла рішення визнати аукціон таким, що не відбувся. Але переможець звернувся до суду, який виніс ухвалу на його користь.
<P>Тенденцією також є купівля землі невеликої площі з метою будівництва об’єктів торгівлі або закладів громадського харчування — вони не потребують великих капіталовкладень. Це 80% усіх ділянок. Купівля землі під заводи — це виняток із правил. За кількістю проданих ділянок домінують села, а за зростанням вартості — райцентри.
<P>Олександр Придатко переконаний, що у 2008 році аукціонів буде проведено ще більше. Адже Законом про новий бюджет внесені зміни в Земельний кодекс: усі ділянки і ті, які хочуть орендувати, будуть йти лише з аукціону. Нагадаємо, що Рівненська облрада восени минулого року прийняла тимчасовий порядок передачі в оренду через аукціон. Наразі конкурсна комісія працює над пошуком великих та привабливих ділянок на продаж з аукціону. У лютому буде остаточно затверджено їх перелік. А ті, які вже продали цьогоріч, — це результат підготовки минулого року.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса