Статті

Жителі Відінської, 10 минулого четверга перекрили дорогу на Київ

<P>Після багаторічних поневірянь мешканці гуртожитку на Відінській, 10 вирішили заявити про свої проблеми більш радикальним способом. У четвер о 8 годині ранку мешканці гуртожитку на Відінській, 10 перекрили вулицю Київську біля Рівненської обласної клінічної лікарні.
<P>
<BR>Протестуючі у своєму прагненні домогтися справедливості не пропускали автомобілі і вимагали вирішити їх житлові питання негайно. Добре, хоч машинам швидкої звільняли дорогу. Тим часом представникам міської влади Олексію Хмилецькому та Юрію Торгуну розпитати про вимоги протестуючих так і не вдалося.
<P>— Їхню ситуацію ми знаємо, проте які у них вимоги зараз — зрозуміти так і не вдалося. Нічого конкретного вони не пропонують, — зауважив секретар Рівнеради Юрій Торгун. — Про наміри провести акцію протесту вони повідомляли нас, прокуратуру та міліцію вчора ввечері.
<P>
<BR>Кімнати в гуртожитку продають
<BR>по 8 тисяч доларів
<P>Зрештою в діалог із протестуючими вступив заступник голови РОДА Степан Павлюк, а керівники міста змушені були поїхати ні з чим.
<P>— Ми вже двічі зверталися до суду з вимогою визнати приватизацію гуртожитку недійсною, проте двічі суд програвали. Потім нашу справу розглядав і Вищий адміністративний суд України. Постановою від 10 жовтня 2007 року він скасував попередні рішення і повернув справу до Рівного на повторний розгляд. Незважаючи на те, що йде судова тяганина про визнання приватизації гуртожитку недійсною, власник всіляко намагається виселити нас на вулицю, — розповідає мешканка гуртожитку Віра Іванюк. — Каже: або виселяйтесь, або викупляйте свої кімнати. А як ми їх зможемо купити, коли вартість однієї кімнати понад вісім тисяч доларів?
<P>У той же час представник власника директор ЗАТ “Житлобуд-6” Олександр Корольов заявив, що нікого ні до чого не змушує. Навпаки — мешканці самі погоджуються викупляти кімнати. Вже викуплено 30 кімнат.
<P>Після півгодинної сварки Степану Павлюку вдалося знайти вихід із ситуації:
<P>— Давайте не будемо зараз блокувати рух і нагнітати ситуацію. А сьогодні о 12.00 проведемо засідання спеціальної комісії, де вислухаємо конструктивні зауваження від вас.
<P>
<BR>Усе вирішить суд
<P>Тож ближче до обіду пікетувальники перекочували до зали засідань міськвиконкому. Віра Іванюк зауважила:
<P>— Власник, незважаючи на заборону суду, продовжує продавати кімнати стороннім людям. Натомість нас змушує виселятися. Телефонує нам на мобільний і погрожує. Буквально тероризує нас. Також говориться, щоб ми викупляли житло або виміталися на вулицю.
<P>— Зараз вони поновили судові позови щодо виселення кожної сім’ї окремо. Ми не ходимо на судові засідання і не забираємо повістки в листоноші. Декілька родин вони вже змусили переселитися. Проте, якщо намагатимуться виселити мене, то понесуть потім свої голови в міліцію. Я не здамся!
<P>На ці слова Олексій Хмилецький попросив мешканців усі факти погроз та виселень документувати, тоді їх зможе перевірити міліція і прокуратура:
<P>— А тим часом ми доручимо міському БТІ зважити на судові рішення і не реєструвати купівлю-продаж кімнат у цьому гуртожитку.
<P>Увечері представники влади із начальником Рівненського міськвідділу міліції Віталієм Чубаєвським особисто перевірили умови проживання у гуртожитку на Відінській, 10. Після цього запропонували коменданту та власнику гуртожитку надати на перевірку міській владі розрахунки оплати за проживання в гуртожитку та провести терміново ремонт приміщення, щоб забезпечити нормальні санітарні умови.
<P>Коментар
<P>Начальник Рівненського відділення Фонду держмайна в області Віктор Матвієнко пояснив, що житлові проблеми мешканців гуртожитку може вирішити лише суд.
<P>— У 1993 році тодішнє керівництво регіонального відділення фонду дозволило приватизацію цього гуртожитку як звичайної адмінбудівлі. Тому люди, які жили там майже двадцять років, уже більше 10 років — під загрозою виселення. Зараз, коли справа знаходиться на повторному розгляді, суддя Рівненського апеляційного суду Микола Герасимчук виніс ухвалу, якою заборонив будь-які фінансові дії з майном гуртожитку на час розгляду справи, в тому числі виселення мешканців. Тому варто дочекатися початку судових засідань, щоб разом довести, що приватизація була незаконною і таким чином передати гуртожиток у комунальну власність міста, — пояснив Віктор Матвієнко.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса