Статті

Жива мішень

<P>«Сліпа» куля, випущена з автомата Калашникова, влучила в серце молодого чоловіка. При цьому ні пострілу ніхто не почув, ні кулі ніхто не помітив
<P>Рівнянин Олександр Колесник того дня разом з іще двома чоловіками добудовував гараж на подвір’ї брата своєї дружини у селі Шпанів Рівенського району. Зненацька молодий чоловік зойкнув і схопився за серце… Лікарі «швидкої» відвезли Олександра у центральну міську лікарню Рівного, попередньо поставивши діагноз: черепно-мозкова травма і можливий перелом ребер. Лише під час операції в його серці несподівано виявили кулю. Врятувати Олександра лікарі не змогли. За однією з версій, куля випадково влучила в чоловіка, долетівши в Шпанів з форту, який височіє неподалік — за два кілометри від села. В колишній фортифікаційній споруді частенько влаштовують стрільби рівенські мисливці та правоохоронці. Кажуть, й того злополучного дня вправлялись у форті на влучність зі стрільби міліціонери.
<P>Поранення і смерть Олександра дотепер видаються всім, з ким довелося спілкуватися кореспонденту «РВ», чимось незбагненим і неймовірним.
<P>— Лише два місяці минуло, як Олександр одружився з моєю сестрою Світланою, — розповідає шпанівчанин Олег Косаковський. — Оселилися молодята в квартирі матері тут, у Шпанові… Разом з Олександром того дня гараж будували його брат з Рівного та один з мешканців села. За їхніми словами, він стояв всередині вже майже зведеного гаража… Раптово схопився за серце і встиг вигукнути, що його щось вкололо та йому дуже погано. Мені зателефонувала сестра і за кілька хвилин я вже був там. Саша так і тримав руку на серці, губи побіліли. Поки приїхала швидка, ми давали йому нюхати нашатирний спирт, розтирали груди, обливали водою. Думали, що його схопило серце. Адже жодних слідів поранення чи хоча б краплини крові на його тілі ми не побачили. Вже згодом, коли Саша потрапив на операційний стіл, дізналися, що насправді його підстрелили. У Шпанів прибули оперативники. Вони всі високі споруди навколо облазили, багатоквартирний будинок, цехи спиртзаводу, водонапірну башту, думали, звідти хтось вистрелив. Але кому б таке чинити
<P>, Олександр дуже спокійний та врівноважений був, не було такого, щоб він комусь, як то кажуть, дорогу перейшов. Також, якби стріляли зблизька, було б чути звук пострілу, а куля, якщо її таки випустили з Калашникова, прошила б тіло наскрізь. Отож мабуть, десь здалеку вона прилетіла. Хоча й у це досі важко повірити. Гараж фактично звідусіль оточений будівлями, і щоб та куля над ними пролетіла і випадково, але прямісінько у серце Саші? А вона таки, переповідають, насправді була, зайшла у тіло, практично не залишивши слідів зовні, а всередині… Один з лікарів зізнався, що з легень 700 міліграмів крові відкачали…
<P>— Те, що хлопця хтось підстрелив, сумніву не викликає, — ділиться інший мешканець Шпанова. — Доки лікарі боролися за життя Олександра, міліція в селі перевірила всіх, у кого є зброя, у якому вона стані, як зберігається, коли нею користувалися востаннє та чи є всі необхідні дозволи. Але яка саме куля влучила в хлопця і звідки вона прилетіла, залишається загадкою, все воно якось неймовірно сталося.
<P>На противагу сумнівам мешканців Шпанова, прокурор Рівенського району Григорій Безлесюк нічого неймовірного у смертельному пораненні Олександра Колесника не вбачає:
<P>— З тіла дістали кулю калібру 5,45 міліметра від автомата Калашникова. Від гаража, всередині якого працював Олександр, до форту, де проводяться стрільби, близько двох кілометрів. Відстань цілком достатня, щоб куля нехай і наприкінці свого польоту, але таки змогла, прямуючи до землі, ввійти у тіло людини та, пройшовши між ребрами, прошивши легеню, потрапити в серце. А оскільки вона тонка та вже фактично втрачала убивчу силу, то залишила після себе лише непомітний малесенький вхідний отвір.
<P>Григорій Безлесюк також повідомив, що за фактом заподіяння Олександру Колеснику умисного тілесного ушкодження міліція району порушила кримінальну справу. Як з’ясувалося, майже одразу всі матеріали по ній правоохоронці передали в обласну прокуратуру.
<P>— Ми справді витребували справу, — повідомив начальник слідчого відділу прокуратури Рівенської області Ігор Ольшанецький, — оскільки вона не проста і необхідно з’ясувати всі обставини. Більше сказати нічого не можу, слідство ще триває, проводяться судово-медична, трасологічна і балістична експертизи. Водночас проводиться службове розслідування в міліції. Лише коли будуть результати всіх експертиз і розслідувань, можна буде напевне констатувати, як все було.
<P>Результатів розслідування чекають рідні та близькі загиблого. Батьки Олександра воліють утриматися від коментарів до оприлюднення офіційних висновків, але запевняють, що не допустять, щоб хтось спробував справу «зам’яти».
<P>Тим часом на території форту панує незвична тиша. Про недавні гучні стрільби тут нагадують лише понівечені бляшанки, купи гільз від мисливських патронів у траві та кулі від пістолета Макарова і автомата Калашникова в земляних брустверах. Між двома з цих валів вдалині видніється село Шпанів…

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса