Статті

Змія вкусила трирічну дівчинку.

<P>Зміїний укус ледь не позбавив життя трирічну дівчинку з села Хміль Рокитнівського району. Зустріч людей з плазунами у цій місцевості — не рідкість. Проте батьків дивує, що гадюка заповзла прямо на подвір’я. Життя малечі врятувало вчасне звернення за лікарською допомогою. Медики запевняють, стан дівчинки покращився.
<P>18 серйозних отруєнь зміїним ядом, одне з яких закінчилось летально. Така статистика у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії у Рівненській обласній лікарні. Його завідувач Микола Хоружий каже, що цей випадок досить дивний. По-перше, зараз не зміїний сезон, зазначає лікар, по-друге, гадюки самі не нападають на людей. Трирічна Анастасія, за словами медика, або наступила на плазуна, або вдарила.
<P>Мама Анастасії дуже хвилюється, каже, що ніхто й досі не знає, як усе сталось. Дівчинка бавилась разом із старшою сестрою на подвір’ї. Дорослих поряд не було. Змія, за словами сестри Насті, не була великого розміру. Вкусила маленьку за ногу. Світлана Коханевич доньку побачила вже в хаті і подумала, що її вкусила бджола:
<P>— Вона лежала в ліжку. Потім вийшла, бачу, нога опухла. Я подумала, що це бджола вкусила, але бачу — кров… (плаче).
<P>Нога дівчинки спочатку сильно напухла, зараз симптоми укусу гадюки зникають. У північних районах Рівненщини укуси змій — звичне явище. Пані Світлана розповідає, що більшість дорослих не їде в лікарню, а лікується самотужки або у місцевих знахарів. Медики ж застерігають: самолікування може призвести до смерті. Тому після “тісної” зустрічі з плазунами, радять у лікарні, треба негайно звертатись у медзаклади.
<P>Дитячий анестезіолог РОДЛ Тетяна Літвінчук наголошує, що перше, що необхідно зробити — позбутись отрути з рани, прикласти лід і звернутися обов’язково в лікарняну установу. Пік зміїної активності у цьому році очікується у вересні-жовтні. Саме тоді люди йдуть у ліс збирати гриби.
<P><STRONG>Олександр КУРСИК</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса