Статті

Звернення депутатів Рівенської обласної ради до Президента України.

<P>Ми, депутати Рівенської обласної ради, глибоко стурбовані парадом мовного сепаратизму на півдні та сході України — ухвалами міських рад Харкова, Севастополя і Дніпропетровська, Луганської та Донецької обласних рад про надання російській мові статусу регіональної. Це — чергова загроза розколу України на схід і захід для подальшого поступового розмивання та ліквідації української державності.
<P>Згадані рішення прийняті з грубими порушеннями Конституції та законів України. Ухвалюючи їх, органи місцевого самоврядування вийшли далеко за межі своєї компетенції, які визначені законодавством.
<P>По суті, цими рішеннями робиться спроба надати особливі і надмірні преференції російській мові, яка сьогодні де-факто панує в зазначених регіонах в усіх сферах життя. Водночас до крайньої межі звужується сфера функціонування української мови. Відвертим цинізмом виглядає при цьому посилання у прийнятих ухвалах на Європейську Хартію регіональних мов або мов етнічних меншин. Адже в Хартії йдеться виключно про мови нечисленних народів або про мови, які опинилися під загрозою зникнення. Російська мова в Україні не належить ні до числа перших, ні других. У преамбулі до Хартії чітко визначено, що «захист і розвиток регіональних мов або мов меншин не повинні проводитись на шкоду офіційним мовам і необхідності вивчати їх».
<P>Депутати Рівенської обласної ради розглядають дані ухвали як політичну провокацію, спрямовану на загострення міжетнічних протиріч в Україні заради владних амбіцій безвідповідальних політиків в угоду інтересам зовнішніх імперських сил.
<P>Вимагаємо від Вас, пане Президенте, як гаранта Конституції, вжити невідкладних дієвих заходів, щоб покласти край мовному сепаратизму, який складає пряму загрозу державному суверенітетові, миру і стабільності в Україні.
<P>Закликаємо Конституційний Суд, всі державницькі патріотичні сили, все українство в Україні і в світі стати на захист рідної мови і давати рішучу відсіч проявам політичного сепаратизму.
<P>Пам’ятаймо: без мови нема нації, нема народу, нема держави!

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса